Demirören tribünlere seslendi

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, İnönü Stadı'ndaki tek gücün Beşiktaş olduğunu söyledi

14 Ekim 2009, Çarşamba 14:28
A A

Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla taraftarlara seslendi. Demirören, "İnönü’de tek bir güç, tek bir iktidar vardır; o da Beşiktaş’tır, siyah-beyazdır" başlıklı yazısında, Beşiktaşlılığın insana huzur veren 106 yıllık çok güçlü bir bağ olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bu bağın yıllar içinde oluşturduğu taraftar kültürüyle Beşiktaşlılar, kulüplerine, futbol takımına ve renklerine gönülden ve inançla bağlanmışlardır.

Beşiktaşlı olmanın getirdiği bu güçlü bağı zaman zaman zayıflatmak cüretini gösteren kişi ve gruplar çıkacaktır. Bunlar kimi zaman içimize sızmaya çalışarak, kimi zaman dışarıdan güç kullanmaya çalışarak, saygın kulübümüze ve ayrıcalıklı Beşiktaş taraftar kimliğine zarar vermek isteyecektir."

'GEREKEN ÖNLEMLER ALINACAKTIR'
Beşiktaş’a gönülden bağlılıkla ilgisi olmayan ve Beşiktaşlı olarak kabul edemeyecekleri bu kişi ve grupların futbolu, şiddet yaratma alanı olarak gördüklerinin unutulmaması gerektiğini kaydeden Demirören, şu ifadeleri kullandı: "Takımını desteklemeye gelen her bir Beşiktaşlı taraftarıma zarar vermeye çalışan bu kişi ve gruplara karşı, gereken tüm ciddi önlemler alınacaktır.

Bununla birlikte tribünlerimize sızarak zapt edilemez ve yıkıcı davranışlar içerisinde tutum sergileyerek, taraftar kimliğine, kulüp imajına ve marka değerine zarar vermek isteyenlere karşı tüm Beşiktaşlılar dikkatli olmalı ve kenetlenmelidir."

'OYUNA GELMEYİN, BÖLÜNMEYİN'
"Sevgili Beşiktaşlılar, oyuna gelmeyin, bölünmeyin" diyen Demirören, açıklamasında daha sonra şunları kaydetti: "İnönü Stadyumu bizlerin birbirine sevgi ve saygı ile bağlılığımızı yaşadığımız yuvamızdır.

İnönü Stadyumu Beşiktaşlıların aileleriyle, eşleriyle, çocuklarıyla kendilerini güven içinde hissettikleri özel bir mekandır. Formamızı temsil eden her sporcuya sahip çıkmak, renktaşına sahip çıkmak, kulübüne sahip çıkmak her Beşiktaşlının asli görevidir."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.