Demirtaş'tan dokunulmazlık resti: Pabuç bırakmayız

Hükümetin hazırladığı dokunulmazlık taslağı ve CHP ve MHP'nin destek açıklaması sonrası bugün Muş'ta konuşan Selahattin Demirtaş, "Dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak bir parti değiliz, rahat olun" dedi

18 Nisan 2016, Pazartesi 15:08
A A
Demirtaş'tan dokunulmazlık resti: Pabuç bırakmayız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin Muş İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Aklınıza ne kadar büyük bedel ödetmek geliyorsa, elinizden geleni ardınıza koymayın. Ama biz ahlaksızlığı kabul etmeyeceğiz. Sizin dayattığınız bu insanlık dışı onursuzluğu kabul etmeyeceğiz. Dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak bir parti değiliz, rahat olun. Bunlar hayatlarında cezaevinin yanından geçmemişler. Bunlar mezarlığın yanından geçerken korkudan türkü söyleyen tiplerdir" dedi.

Muş Şato düğün ve konferans salonunda yapılan 1'inci olağanüstü kongrede konuşan Selahattin Demirtaş; zorlu, sıkıntılı, zahmetli bir siyasi dönemde kongre gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türkiye ile Ortadoğu'nun baskı, otoriterizm, diktatörlük sevdalısı ve yanlılarının, özgürlük, demokrasi isteyenlere karşı yürüttüğü amansız bir savaş ortamından geçtiğini savunan Selahattin Demirtaş, kanın aktığı bütün İslam coğrafyasında yaşananların aşağı yukarı aynı olduğunu ileri sürdü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...