Demreli güreşçiler Elmalı'ya hazırlanıyor

Demreli güreşçiler Elmalı'ya hazırlanıyor

Demreli güreşçiler Elmalı'ya hazırlanıyor

26 Ağustos 2021, Perşembe 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- ANTALYA'nın Demre ilçesinde yağlı güreşçiler, Türk'ün en eski er meydanı olan Elmalı Yağlı Güreşleri'ne hazırlanıyor. Demreli güreşçiler Elmalı'da baş hariç her boyda mücadele verecek.
Demre Belediyespor Güreş Takımı yağlı güreşçileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın görevlendirdiği antrenör Kahraman Şahin yönetiminde bu yıl 668'incisi düzenlenecek olan Elmalı Yağlı Güreşleri'ne hazırlanıyor. Demreli güreşçiler haftanın beş günü Demre Güreş Sahası'nda antrenman yapıyor, hafta sonları da Türkiye'nin çeşitli yörelerinde düzenlenen yağlı güreşlere katılıyor. Güreşçiler, sabahtan öğlene kadar sıcak havada kondisyon, güç depolama, koşu ve taktik çalışmalar yapıyor.
Antrenör Kahraman Şahin, "Toplam 40 güreşçimiz var. Şu anda 20-25 güreşçiyle çalışmalar yapıyoruz. Yayla mevsimi olduğu için bazı arkadaşlarımız hazırlıklarını Elmalı'da sürdürüyor. 668. Elmalı Yağlı Güreşleri'ne minik 1'den başaltına kadar katılacağız. En büyük amacımız başaltında güreşen arkadaşlarımızdan birinin derece yaparak, başpehlivanlığa terfi etmesi. Diğer boylarda da dereceler yaparak, boy atlamak. Şu anda sıkı biçimde çalışıyoruz. 38-40 derece sıcak altında çalışmak çok zor. Biz takım olarak bunu yapıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demre sahilinde düzenleme