Deniz Çoban: Erkan Özdamar için erken! 4 hakemin başı böyle yandı

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanacak kritik maçın hakemi Erkan Özdamar olarak atanmıştı. Göreve henüz başlayan MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ve ekibinin bu kararı, eski hakem ve Fanatik yazarı Deniz Çoban'a doğru gelmedi. Çoban, Özdamar için erken olduğu yorumunu yaptı.

05 Kasım 2021, Cuma 11:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Işık veriyor ama erken"

"Işık veriyor ama erken"

Fanatik gazetesindeki köşesinde konuyu yorumlayan Deniz Çoban'ın yazısı şöyle:

Yeni Merkez Hakem Kurulu planlı programlı ilk atamasını bu hafta gerçekleştirdi. Beşiktaş - Trabzonspor maçı için genç ve tecrübesiz Erkan Özdamar’ı tercih etti. Özdamar’ın bu sezon başarılı maçlar yönettiğini söyleyebilirim. Gelecek için ışık veriyor da olabilir. Ama bu seviye zor maçlar için daha erken olduğu fikrindeyim. 

"Daha hiç Beşiktaş maçı yönetmemiş"

"Daha hiç Beşiktaş maçı yönetmemiş"

Şu ana kadar 1 Fenerbahçe, 1 Galatasaray, 2 tane de Trabzonspor maçı yönetmiş. Hiç Beşiktaş maçı yönetmemiş. Yakın hakemlik tarihimiz, böylesi zor maçlara henüz olgunlaşmadan atanan hakemlerin yaşadığı olumsuzluklarla dolu.

"4 genç hakem böyle gitti"

"4 genç hakem böyle gitti"

Deniz Ateş Bitnel’in hakemliği bırakmak zorunda kalmasına vesile olan maç aklımızda.
Ümit Öztürk yeni taktığı FIFA kokardına, böylesi zor bir maça atanmasının hemen ardından veda etmek zorunda kalmıştı.
Daha dün Ali Şansalan, FIFA kokardı takmanın hayalini kurarken yönettiği maçın ardından hakemlik kariyeri tartışılmaya başladı.
Geçen sezon Beşiktaş - Fenerbahçe maçında Tugay Kaan Numanoğlu’nun yaşadıkları da hafızalarımızda çok taze.

"Süslü cümleler yanıltıyor

"Süslü cümleler yanıltıyor

Demek istediğim şu ki: Bu tür atamalar kamuoyuna hep sempatik geliyor, olumlu tepkiler alıyor ve süslü cümlelerle gençlere fırsat vermenin öneminden bahsediliyor. Ama maç bitince olan hakeme oluyor. Kariyeri zarar görüyor. Hakemini düşünen ve uzun vadeli planları olan bir MHK’nin, bu tür atamalardan uzak durması gerektiği kanaatindeyim. 

"Ya maç gerginleşirse?"

"Ya maç gerginleşirse?"

Özdamar; rahat, stressiz, sakin bir maç oynanırsa elbet maçın altından kalkabilir. Ya gerginleşen bir maçta kritik kararlar vermek zorunda kalırsa? Galatasaray ve Fenerbahçe’nin maçlarında ise tecrübeli isimler görevlendirilerek risk alınmamış.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'den transfer açıklaması