Deniz Çoban: Vida'nın pozisyonuna penaltı diyemem, vücut doğal pozisyonunda

Sivasspor ile Beşiktaş arasında oynanan maçta Domagoj Vida'nın eline çarpan top çok konuşulmuştu. Kamuoyunu ikiye bölen pozisyon için 'devam' kararı veren Fırat Aydınus ise hakem hocalarından olumlu görüş aldı.

21 Nisan 2021, Çarşamba 11:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Maçın en kritik anlarından biri olanVida'nın eline çarpan top konusuna değinen Çoban penaltı konusuna açıklık getirdi. Çoban, "Burada önemli olan Vida'nın elinin doğal konumda olup olmadığı... Vida ayağını açıyor, ayak açılınca el de açılıyor. Vücut da, el de doğal. Ben penaltı diyemem" dedi.

Çoban, "Arda'nın Ankaragücü maçındaki pozisyonu gibi... Ancak MHK Arda'nın o pozisyonundan sonra hakemlere 'El açıksa penaltı vereceksiniz' dedi. 'Penaltı verilmiyorsa, VAR karışacak' dedi. Ki Arda'nın pozisyonunda eli bu kadar açık değildi. Bu pozisyona normal ölçekte penaltı verilmemesi gerekir. Ama MHK, 'el açıksa VAR'ın devreye girmesi gerekir' diyor. MHK'nin dediğine göre bu yüzde 100 penaltı. Zaten Fırat Aydınus da Vida'nın elini kaçırmaya çalıştığını gösteriyor. Fırat Aydınus burada kararını verdi. Tam tersi penaltı verse de VAR karışmamalı ama MHK'nin dediğine göre bu penaltı, onu da söyleyelim" diyerek sözlerini tamamladı.

Ahmet Çakar ise Sabah gazetesindeki yazısında, "Fırat Aydınus'u severim. Yılların emeği var. Hakemliğinin son döneminde ama şerefiyle, saygınlığı ile yoluna devam ediyor. Ve dün gece de problemsiz, alnı öpülesi bir maç yönetti" yorumunu yaptı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Luyindama ve eşinin ilginç tanışma hikayesi: Başkanın kızını tavlamış