Deniz Feneri baskını

Almanya'daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmada İsmail Karahan ve Mustafa Çelik'in şirketlerinde arama yapılması istendi

17 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

Almanya’daki Deniz Feneri e.V. bağlantılı soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman ile Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Karahan ve Mustafa Çelik’in ortağı olduğu şirketlerde arama yapılmasını talep etti.Bunun üzerine İstanbul’da dün aralarında Kanal 7’nin de olduğu 20’nin üzerinde şirkette arama yapıldı.

DOSYALARIN KOPYALARI ALINDI

Ergenekon soruşturması sırasında polisler bilgisayarların harddisklerine kopyalarını almadan el koyuyordu, bu uygulama dikkat çekmişti.Dünkü baskında polisler bilgisayar harddisklerine el koymak yerine hepsinin kopyasını aldı.

Arama devam ederken Kanal 7’nin Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan Deniz Feneri e.V. soruşturması kapsamında mahkeme kararı ile Kanal 7 televizyonunda emniyet mensupları tarafından arama yapılmaktadır. Hukuki durum bundan ibaret olup, yapılacak spekülasyonlara itibar edilmemelidir” denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.