Deniz tuzunun güzelliğinize 6 faydası

Deniz tuzu doğru ölçülerde ve şekillerde kullanıldığında saçımızdan yüzümüze tüm güzelliğimiz için son derece faydalı. Peki deniz tuzunu yani aslında 'tuzlu suyu' nasıl kullanmamız gerekiyor? Hep birlikte öğrenelim...

02 Kasım 2018, Cuma 11:48 Son Güncelleme:
A A
ÇOK İYİ BİR PEELING ÜRÜNÜDÜR

ÇOK İYİ BİR PEELING ÜRÜNÜDÜR

Doğal bir peeling malzemesi olan deniz tuzu ölü derilerinizden kurtulmanızı ve cildinizin temiz ve yumuşak olmasını sağlar. Deniz tuzundan peeling ürünü yapmak için bir miktar tuzla karıştırın ve bulamaç kıvamına getirin. Arzu ederseniz güzel kokulu doğal yağlarla karıştırıp daha yumuşak hale de getirebilirsiniz.

CİLT PROBLEMLERİNDE ETKİLİDİR

CİLT PROBLEMLERİNDE ETKİLİDİR

Deniz tuzu cilt kuruluğu, egzama gibi sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak doğal bir üründür. Yüzünüzü düzenli olarak saf deniz tuzuyla yıkarsanız yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.

ŞAMPUAN OLARAK KULLANILIR

ŞAMPUAN OLARAK KULLANILIR

Özellikle yağlı saçlardan dolayı sıkıntı yaşayan kişiler deniz suyunu şampuan gibi kullanabilirler. Çok iyi bir yağ giderici olan tuz hemen yağlanan saçlarınızı bir miktar kurutarak yumuşatır ve sürekli yıkanma mecburiyetinden kurtarır.

SAÇLARINIZA ŞEKİL VERİR

SAÇLARINIZA ŞEKİL VERİR

Deniz tuzu aynı zamanda çok iyi bir saç şekillendiricidir. Saçlarınıza doğal bir hacim ve dalga kazandıran deniz suyundan saç spreyi yapmak için bir miktar deniz suyunun içine düzenli olarak kullandığınız bir saç bakım yağını (hindistan cevizi ya da argan yağı gibi) eklemeniz yeterli.

TONİK OLARAK KULLANILABİLİR

TONİK OLARAK KULLANILABİLİR

Cilt toniklerini yüzümüzü temizledikten sonra cildimizi tamamen arındırmak, gözenekleri sıkılaştırmak ve cildimizi ferahlatmak için kullanırız. Deniz suyu da tonik şeklinde yüze sürüldüğünde bu etkilerin hepsini sağlar.

SİVİLCELERLE SAVAŞIR

SİVİLCELERLE SAVAŞIR

Cilt kirlendikçe ve yağlandıkça otaya çıkan sivilcelerden de deniz suyuyla kurtulmak mümkün. Cildinizde sivilceye neden olan bakterileri emen deniz suyu pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Güneşten korunmak için önemli öneriler