'Denizkondu' her koya girebilecek

'Denizkondu' her koya girebilecek

20 Ağustos 2009, Perşembe 17:44
A A

Armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun ‘My Fantasy’ isimli yüzer evine, Denizcilik Müsteşarlığı tarafından verilen ‘Sergi-Gösteri Gemisi’ statüsü
için gerekli Denize Elverişlilik Belgesi’ni almak üzere olduğu öğrenildi. Göcek’te demirlediği sırada büyük tartışmalara neden olan ‘Denizkondu’, bundan sonra istediği koyda demirleyebilecek.

Dubleks daire şeklindeki 800 metrekarelik alanı olan, içinde yüzme havuzu, saunası, spor salonu ve helikopter pisti bulunan denizkonduya ruhsat verilmesine çevreciler tepki gösterdi.

Göcek Belediye Başkanı CHP’li Recep Şatır da alınacak belgeye rağmen fikirlerinin değişmeyeceğini belirterek, “Görüntü kirliliği yaratıyordu. Alınan belge bu kirliliği ortadan kaldırmaz. Zaten Çevre ve Orman Bakanı da ‘Göcek koylarına sokturmam’ diyordu. Ne olacak göreceğiz” diye konuştu.

Marmaris Kaymakamı Serdar Polat, My Fantasy’nin belgelerinin hâlâ tamamlanmadığını, bir iki küçük eksik kaldığını, bu nedenle Denize
Elverişlilik Belgesi’nin henüz verilmediğini söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.