Denizli'de Z Kütüphane sayısı 54'e ulaştı

Denizli'de İnceler Atatürk İlkokulu bünyesinde yapılan Z Kütüphanesi’nin açılışı Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Vali Hasan Karahan kentteki  Z Kütüphane sayısının 54’e ulaştığını söyledi

30 Nisan 2018, Pazartesi 17:32
A A
Vali Hasan Karahan kütüphanede incelemelerde bulunarak 78 metrekare alan içerisinde kurulan kütüphane hakkında yetkililerden bilgiler aldı. 74 bin TL maliyetli ve 7 adet bilgisayarı mevcut olan Z Kütüphane ile birlikte kent genelindeki toplam Z Kütüphane sayısı 54’e ulaştı. Törenin açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan kütüphane ile şunları söyledi:


'BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK'


"Güzel bir etkinlik için bir aradayız. Hepimiz bu sıralardan geçtik, değerli öğretmenlerimizin öğrencileri olduk. Önemli olan kitap okumak ve kendimizi olumlu bir şekilde geliştirmektir. Ben oldum dememek lazım her insanın eksiği vardır. 7'den 70'e herkes gayret etmeli. Artık imkanlarımız arttı, en küçük köyümüzde bile Z kütüphane açabiliyoruz. Birçok okulumuz laboratuvara ve kütüphaneye kavuştu. Bundan sonrası sevgili çocuklarımızın okuma aşkı ve azmiyle olacak. Zenginleştirilmiş kütüphanelerin çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişiminde büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.