Deodorant lekesi nasıl çıkar?

Göze hoş gelmeyen deodorant lekeleri sayesinde sabahları en sevdiğiniz bluzu giyememek oldukça can sıkıcı olabilir. Neyse ki, kıyafetlerinizin bir kez daha şık görünmesini sağlamanıza yardımcı olacak bazı etkili tekniklerimiz var - birçoğu evinizde zaten sahip olduğunuz şeyleri içeriyor. Bu nedenle, ister en iyi beyaz gömleğinizde sarımsı bir kalıntı, ister küçük siyah elbisenizde beyaz lekeler olsun, bu faydalı ipuçlarını ve püf noktalarını uyguladığınızda deodorant lekeleri konusunda endişelenmenize gerek yok.

04 Kasım 2021, Perşembe 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İLK KURAL OLUŞMASINI ÖNLEMEK

İLK KURAL OLUŞMASINI ÖNLEMEK

Deodorant lekelerini çıkarmak yerine önlemeyi deneyin.

Deodorant lekeleri çıktıktan sonra giysilerden nasıl çıkar diye merak etmeyin; Bu basit ipuçlarıyla ilk etapta bunların olmasını önleyin:

  • Mümkün olduğunca az transfer sağlamak için giyinmeden önce deodorantınızın tamamen kurumasını bekleyin.
  • Beyazları ve açık renkli giysileri giymeyi bitirir bitirmez yıkayın, terde bulunan bakterilerin deodorantınızdaki bileşenlerle karışmasını ve sinir bozucu sarı lekeleri oluşturmasını önleyin.


BULAŞMIŞ LEKELER İÇİN NAYLON ÇORAP YÖNTEMİ

BULAŞMIŞ LEKELER İÇİN NAYLON ÇORAP YÖNTEMİ

Naylon çoraplar (evet, gerçekten!)

Bu, renkli giysiler için kullanmak için harika bir numaradır. Naylon çorapları, kuru bir havluyu veya hatta temiz bir çorabı lekeye sürmeyi deneyin.

Koyu renkli kumaşlar için biraz nemli bir naylon çorap kullanabilirsiniz.

Bu yöntem, bir deodorant çubuğundan bulaşan fazla izleri çıkarmak için idealdir.

Şansınız varsa, tüm lekeden kurtulabilirsiniz ancak bu her zaman olmaz çünkü kumaşın yapısı ve deodorantın içeriği önemlidir.

Leke hala yoğunsa diğer yöntemleri deneyin


LİMON VE SU DENEYİN

LİMON VE SU DENEYİN

Lekeye eşit miktarda su ve limon suyu karışımı uygulayın, ardından giysinizi durulamadan ve çamaşır makinenizde normal şekilde yıkamadan önce bir saat hafif güneşte bırakın. 

Hem limon suyunun hem de güneşin doğal ağartma etkisi, hafif giysilerdeki deodorant lekelerini soldurmak için harikadır.

Koyu renk kumaşlarda güneşte kalma süresini azaltın


KARBONAT VE SU SARI LEKELERİ GİDERİR

KARBONAT VE SU SARI LEKELERİ GİDERİR

Üç ölçü soda bikarbonatından bir ölçü suya bir macun yapın, lekeye sürün ve birkaç saat bekletin ve ardından sıcak su döngüsünde yıkayın. Bu yöntem kurumuş, sarımsı deodorant lekeleri için idealdir.BEYAZ SİRKE

BEYAZ SİRKE

Lekeyi beyaz sirkede yaklaşık bir saat bekletin ve deodorant lekesini eski, temiz bir diş fırçasıyla fırçalayın. 

Ardından giysiyi biyolojik bir deterjanla çamaşır makinesine atın. Deodorant lekelerini beyaz sirkeye batırmak hem beyaz hem de renkli giysiler için uygundur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sümbül bakımı nasıl yapılır? Uzun süre solmayan sümbüller için gerekli ipuçları