Derbi sonrası Fatih Terim'den açıklamalar

Galatasaray'ın Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-0'lık Beşiktaş zaferinin ardından önemli açıklamalar yaptı. Terim, '50 bin inanmış yüreğe de çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Cimbom'un başı taraftarıyla dik durur, dik yürür' dedi

29 Nisan 2018, Pazar 23:10
A A
Derbi sonrası Fatih Terim'den açıklamalar
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ezeli rakipleri Beşiktaş'ı 2-0 yendikleri dev derbi sonrası açıklamalarda bulundu.

Sarı-Kırmızılı takımın deneyimli hocası şöyle konuştu:


'SONUNA KADAR HAK ETTİK'


Maçın hakkını verdik mi? Verdik. Futbolun hakkını verdik mi? Açıkçası verdik. Emeğimizi, altın terimizi verdik mi? Verdik. Ruhumuzu sahaya koyduk mu? Koyduk. Dualarımız kabul oldu mu? Oldu. Daha çok atabilir miydik? Atabilirdik. Sonuna kadar hak ettik mi? Ettik."


'ÇOK MUTLUYUM'


"Galatasaray gibi sahada dik durduğumuz ve inanarak oynayıp kazandığımız için çok mutluyum. Elbette 50 bin inanmış yüreğe de çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü Cimbom'un başı taraftarıyla dik durur, dik yürür. Sonraki maçlarımızda Allah yardımcımız olsun."


'BEŞİKTAŞ'IN EN ETKİLİ TARAFINI ÖNELEDİK'


'Bugün topla oynama süreleri eşit belki ama oyuna bakınca Beşiktaş'ın en etkili tarafı rakip sahada fazla olmasıydı, bugün biz onu önledik. Bizim alanımızda çok fazla pas yapmasına ve kalmasına izin vermedik. Bugün her hattıyla hak ettik.'


'ÇOK ÖNEMLİ TAKIMI YENDİK'


'Kaldı 270 dakika. Bu 270 dakika en iyi şekilde değerlendireceğiz. Farklı olabilir miydi? Olabilirdi, daha fazla atabilirdik. Beşiktaş çok iyi bir kadro. Şenol Hoca'nın da emeği var böyle olmasında. Çok önemli bir takımı yendik. Türkiye'nin en iyi kadrosu şüphesiz.'


'LINNES'İN AYAĞINDA DARBE VAR' 


"Hakemi de kolay olmayan işini iyi başardığı için tebrik ederim. Linnes'in ayağında öyle bir krampon darbesi var ki yarılmış. Çok iyi iki sağ bekimiz var. Sol bek Yuto'yu söylemiyorum zaten. Maşallah her daim zekasını, ruhunu, oyununu, her şeyini veriyor zaten."


'SERDAR'IN YOKLUĞUNU ARATMADILAR'


"Bizim birkaç oyuncu hariç sahaya sürebileceğimiz çok alternatifimiz yok diyelim. Maicon da bugün iyi mücadele etti diyebilirim. O gün yaptığımız da doğruydu, bugün seyircimizin bağrına basması da doğruydu. Serdar'ın yokluğunu aratmadılar Denayer ile beraber."
Sıradaki haber yükleniyor...