Derbinin yıldızı Altay Bayındır için eski hocaları neler diyor?

Beşiktaş-Fenerbahçe maçının şüphesiz yıldızı olan Altay Bayındır her kesimden övgüler aldı. Erol Bulut'u, Fenerbahçe'yi ve belki de yönetimi adeta ipten alan adam Altay için eski hocaları neler söylüyor?

23 Mart 2021, Salı 09:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ankaragücü'nde çalıştığı Mustafa Kaplan:

Ankaragücü'nde çalıştığı Mustafa Kaplan:

Altay'ı oynattığım için eleştiriler alıyordum. Galatasaray'dan 6 gol yediği maçın ardından yanıma çağırdım. 'Sana güveniyorum' dedim. Bu güvenin karşılığını verdi. O maçtan sonra Altay'ı oynatmasam şimdi çok başka şeyler konuşabilirdik.

Fenerbahçe'de çalıştığı Ersun Yanal:

Fenerbahçe'de çalıştığı Ersun Yanal:

Çalıştığım genç oyuncular arasında mental olarak belki de en öndeki isim. Eğer kazanırsa herkesin örnek almasını düşündüğüm mental duruşu ve davranışları yüzünden kazanacak. Birçok dezavantajına rağmen bu mental duruşu ve davranışı ona birçok avantaj kazandırıyor. Bizim Türk oyuncularımızda eksik olduğunu düşündüğüm birçok artı Altay'da mevcut. Bu mental duruşu onu çok öne çıkarıyor.

Ankaragücü'nün kaleci antrenörü Murat Türksoy:

Ankaragücü'nün kaleci antrenörü Murat Türksoy:

Altay her zaman eleştiriye açıktır. Çok kitap okur, işine odaklanır, kimse ile tartışmaz, her zaman hedefine odaklanır.
Altay Bayındır'ın Fenerbahçe'ye geldiği dönem çok zor bir dönemdi. Altay bir kaosun içerisine geldi. Bence Altay'ın Avrupa'ya gitmesinde fayda var. Hem Türk oyuncusu, hem de Türk kalecisi ülkemizi Avrupa'da temsil etmeli. Altay, Real Madrid'te oynayacak potansiyele sahip. Hedefi de İspanya. Altay, kendini geliştirse Avrupa'da başarılı olur.

Fenerbahçe kaleci antrenörü Marco Knopp

Fenerbahçe kaleci antrenörü Marco Knopp

Genç olmasına karşın 30 yaşındaki futbolcu olgunluğu var. Karşı karşıya pozisyonlardaki başarısı, refleksleri, kazanılan maçlarda puanlara direkt etki eden kurtarışları, özgüveni, sorumluluk duygusu ve liderlik özellikleri öne çıkıyor. Bazı anlarda önündeki defans oyuncularıyla iletişim aksaklıkları ve uzaktan şutlarda istikrarsız görüntü vermesi dezavantajları. Bunları geliştirince Avrupa düzeyince bir kaleci olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de yeni teknik direktör için 7 aday!