Derdi olan koştu

İstanbul Koşuyor' sloganıyla gerçekleştirilen halk koşusuna 'dertliler' damgasını vurdu

19 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A
Derdi olan koştu

Maratonda kimi köpekleriylekoştu, kimiçocuklarıyla... Bir de pazar kahvaltısınıhazır trafiğe kapalıyken Boğaziçi Köprüsüüstüne taşıyanlar vardı.

Derdi olan koştu

Bir grup, helikopter kazasında hayatınıkaybeden BüyükBirlik Partisi eskiGenel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nunfotoğrafının bulunduğu ve ‘Kocareis seni çok özledik’ yazılı tişörtlerlekoştu.

Derdi olan koştu

Sigarayla Savaş Derneği üyeleri de ‘Sigarasız bir dünya için el ele’ yazılıbir pankartla seslerini duyurmaya çalıştı. Dernek üyeleri, kapalı mekanlarda sigara yasağı denetimlerinin yetersizliğinden yakındı.

Derdi olan koştu

Maraton,toplumun çeşitli kesimlerinden sivil toplum örgütü temsilcilerininseslerini duyurmaya çabasına da sahneoldu. Bir grup ellerinde Doğu Türkistanbayrağının yanı sıra Azerbaycan bayrağıtaşıdı. Bazı vatandaşlar da Filistin bayrağı ile yürüdü.

Derdi olan koştu

Avrasya Maratonu’na masal kahramanları da katıldı. Karagöz ve Hacivat tiplemeleriile Nasreddin Hoca tiplemesi maratonun en çok ilgi gören karakterleri oldu.

Derdi olan koştu

Meme kanserine karşı toplumu bilinçlendirmek ve hastalara destek olmakamacıyla kurulan ‘Pembe Güç Oluşumu’na mensup kadınlar Avrasya Maratonu’nun en renkli grubuydu. Dikkat çekmek için başlarına pembe süsler takan kadınlar, koşuya katılanlarla meme kanseri hakkında bilgilerini paylaştılar.

Derdi olan koştu

Başkent’teki bir ilköğretim okulunda görülen domuz gribi vakası 32’ye yükselince bu hastalığa isyan edenler de Boğaziçi Köprüsü’ne koştu. İsyankarlarınpankartlarında ‘Domuzun gribine de aşısına da kendisine de hayır’ yazıyordu.

Derdi olan koştu

İstanbul’da korsan taksi sayısının 25 bine ulaşması üzerine taksiciler 11 Ekim’deÇağlayan Meydanı’nda ‘Korsan Taksiye Hayır’ mitingi yapmıştı. Taksicilermaratona mola verdikleri sırada da ‘mini bir miting’ düzenledi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.