Dereceler 40'ı gördü asfalt eridi

Dereceler 40'ı gördü asfalt eridi

Hava sıcaklığının 40 derece ölçüldüğü Muğla'da, Muğla-Aydın karayolunun bir kısmında asfalt eridi. İstanbul'da hava sıcaklığı 31-32 derece civarında...

09 Temmuz 2011, Cumartesi 14:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muğla’da etkili olan sıcak hava günlük yaşamı olumsuz yönde etkilerken, bazı karayollarında da yüksek sıcaklık nedeniyle asfaltta erimeler gözlendi.
Muğla-Aydın karayolunda asfaltın erimesi, sürücülerin güçlükle seyretmelerine neden oldu. Asfaltın eridiği noktalara karayolları ekipleri tarafından kum ve mucur döküldü.

-BODRUM-

Hava sıcaklığının nemin de etkisiyle 38 derece ölçüldüğü Bodrum’da ise turistler ve vatandaşlar sahilleri doldurdu. Turistler, Kumbahçe, Paşatarlası, Bitez, Gümbet, Gümüşlük, Turgutreis ve Ortakent plajlarında denize girerek serinlemeye çalıştı.

Bazı vatandaşlar ise sıcak hava nedeniyle parklarda ve gölgelik alanlarda zaman geçirdi. Hava sıcaklığında yaşanan artış nedeniyle otellerin havuzlarında da hareketlilik yaşandı. Hava sıcaklığının en fazla hissedildiği öğle vaktinde, sokaklarda sessizlik hakim oldu.

Bu arada, Muğla Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının 38 derece ölçüldüğünü ve 1-2 derece daha yükseliş olacağını bildirdi.

ANTALYALI DENİZE KOŞTU

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava sıcaklığının gölgede 32 derece olduğu Antalya’da en yüksek sıcaklık 40 derece olarak ölçüldü.
Nem oranının yüzde 42, deniz suyu sıcaklığının da 24 derece olduğu bildirilirken, sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler sahillere akın etti.

Sıcak havanın önümüzdeki günlerde özelikle sahil kesiminde biraz daha artacağı öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aracına aldığı kişi sivil polis çıkınca şaşkına döndü!