Dermaplaning ile yüzünüzdeki tüylerden kurtulun

Cildin pürüzsüzleşmesini ve arınmasını sağlayan dermaplaning, cildin bebek tüylerden arınarak canlılık kazanmasına yardımcı olur. Peki dermaplaning nedir, kimlere uygulanır, ne işe yarar ve en önemlisi evde yapılır mı? İşte dermaplaning hakkında merak edilenler...

21 Ekim 2021, Perşembe 18:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadın ve erkeklerin de başvurduğu bir cilt temizleme yöntemi olan dermaplaning son zamanlarda özellikle merak edilen uygulamalar arasında yer alıyor. 

DERMAPLANİNG NEDİR?

DERMAPLANİNG NEDİR?

Cildi arındırma ve temizleme işlemi özel dermaplaning materyalleriyle yapılır. Bebek tüylerin giderilmesine etki eden dermaplaning uygulamasında ön muayene yapılarak, nasıl bir uygulama yağılacağı tespit ediliyor.

DERMAPLANİNG KİMLERE YAPILIR?

DERMAPLANİNG KİMLERE YAPILIR?

Hormonel bir sorun olmadığı sürece hemen herkese yapılabilir. ayrıca yoğun akne problemi yaşayan kişilerde de dermaplaning deri hassasiyetine ve tahrişe neden olabilir. Dermaplaning erkeklerde yanakların üst tarafında çıkan bebek tüylere yapılabilir. Kadınlarda ise yüzdeki bebek tüylerde uygulanır.

DERMAPLANİNG NASIL YAPILIR?

DERMAPLANİNG NASIL YAPILIR?

Dermaplaning, ölü hücreleri temizlerken, yüzdeki tüyler de temizlenir ve cilt daha parlak ve yumuşacık olur. Uygulama yapılırken yüzün temiz olması gerekir, öncesinde herhangi bir krem ya da ürün kullanılmaz, cilt kuru ve temiz olmalıdır.

Dermaplaning uygulaması 8 seansa kadar, 2 buçuk üç ayda bir yapılabilir.

DERMAPLANİNG EVDE YAPILIR MI?

DERMAPLANİNG EVDE YAPILIR MI?

Kesinlikle evde uygulanabilecek bir yöntem değildir. Ve doktor olmayan kişiler yapmamalıdır. Aksi halde cilt üzerinde aşırı tüylenmeye neden olabilir. Çünkü dermaplaning uygulamasında makineler değil lazerle kesilmiş bıçaklar kullanılır. Cerrahi bıçaklar ancak bir hekim tarafından kullanılmalıdır.


DERMAPLANİNG SONRASI NELERE DİKKAT EDİLİR?

DERMAPLANİNG SONRASI NELERE DİKKAT EDİLİR?

Uygulama sonrasında sanki güneşte kalmış gibi hafif kızarıklık olur, birkaç gün sonra parıldama etkisini görebilirsiniz. Dermaplaning uygulaması sonrasında güneş kremi kullanılmalıdır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tırnaklardaki beyaz lekeler neden olur, nasıl geçer?