Dertler derya olmuş! Haydar Dümen'e sorulan haftanın en tuhaf soruları

POSTA Gazetesi'ne gelen cinsellikle ilgili merak edilen ve akla takılan soruları yıllardır kendine has üslubuyla yanıtlayan Dr. Haydar Dümen, bazen verdiği cevaplarla bazen de sorularla okuyucularını hayrete düşürüyor. Best of Haydar Dümen köşemizde bu hafta radarımıza takılan en ilginç soruları derledik.

13 Ocak 2021, Çarşamba 12:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- 12 kez ilişkiye girdik

1- 12 kez ilişkiye girdik

28 yaşındayım. Kız arkadaşım da 24 yaşında. Biz 1.5 gecede tam 12 kez ilişkiye giriyoruz. Bunun bize bir zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, bilmem ben sana ne derim? Denecek laf çok ama boğaz 9 düğüm. Oğlum, sen kömür gibi yanıyorsun. 1.5 geceyi 12 sayıyla dolduruyorsun. Benim aklım o söz ettiğin 1.5 gecede kaldı. Yani tam bir gece, ertesi gün de yarım gece ise, bunun adı iki gündür. Eğer öyleyse olur böyle vakalar, duyanlar da hayran hayran bakarlar. Ama bu 1.5 gece 36 saat demekse ortalama her 3 saatte bir, ye kürküm ye, yut, sonra onu uyut. Oğlum, bundan böyle doğru yolu tut. Bir kerede bu kadar sayıdan zarar gelmez. Ama bu saat böyle işlerse bu matkap sonra çamuru da delmez.


2- Ürperti geliyor

2- Ürperti geliyor

20 yaşında kızım. Bütün arkadaşlarım ilişkiye giriyor. Nişanlıyım 1 ay sonra evleneceğim. Ama ilişkiden korkuyorum. Nişanlım her yanaştığında içim ürperiyor. Bu korkumu yenmem lazım. Yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, ilk önce bir ay sabret. Evlen bakalım. Önce ortam oluşsun. Düzen kurulsun. Evlendikten sonra belki bir süre korkacaksın, olabilir. Her genç kızın başına gelebilir. Ama bu süre birkaç ayı geçerse o zaman bir sorun var demektir. Hocanız ona bir çare bulur.

3- Mastürbasyondan mı?

3- Mastürbasyondan mı?

Haftada en az 5 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu durum bende protein ve vitamin eksikliğine neden oluyor? Kıllarım dökülmeye başladı. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu yaptıkların protein ve vitamin eksiklerine neden olmadı. Tüy dökülmeleri de kim bilir neden? Hem yakınıyor hem de yapıyorsan, senin üstesinden gelemediğin ve kendine söylemeyeceğin şeyi tekrar ediyorum. Hiç olmazsa 6 ay boyunca haftada 1’e ya da 2 kereye indiriver.

4- Hor mu kullanıyorum

4- Hor mu kullanıyorum

20 yaşındayım. Haftada 2- 3 kere, gecede 8-10 kez orgazm oluyorum. Böyle hor kullanıyorum diye ileride bir sorun yaşar mıyım? İleride cinsel ilişkilerimde sıkıntı olur mu?

CEVAP

Okurum, kendi kendine bir dünya kurmuşsun. Bataklıkta maden arar gibi gereksiz yorgunluklarla elin boş dönüyorsun. Nasıl oluyor bu gecede 8 kere orgazmı yaşamak? Bir de ilerisini düşünmüşsün. Orgazmdan değil ama uykusuzluktan 40’ına ulaşamazsın. Her yarım saatte bir orgazm olsan 4 saatin gitti bile. Geriye kalan 4 saat sana yetmez. Uyu oğlum, uyu. Uyu da büyü.

5- Fanteziden bıktım

5- Fanteziden bıktım

19 yaşında kızım. Günde 2 defa mastürbasyon yapıyorum. Her geçen gün isteğim artıyor. İleride sorun yaşar mıyım? Ne yapmam gerekiyor? Aklımdan cinselliği atamıyorum, fantezi kurmaktan bıktım.

CEVAP

Sevgili okurum, biraz irade, biraz çalışma, iş ve uğraşı edinmek şart. Dış dünyaya yönelme, arkadaşlarınla birlikte olma, grup çalışmaları yapma, geleceğini ve Türkiye’nin sorunlarını düşünme, şiir ezberleme daha neler neler. Yeter ki sen elini o bölgeden çek. Daha yararlı yerlerde kullan. Örneğin bir şeyler yaz, bir şeyler işle.

Kıllar beni üzüyor

Kıllar beni üzüyor

24 yaşındayım. Penisimin ve testislerimin üzerinde çıkan kıllardan rahatsızım. Tüy dökücü krem kullansam zararlı mı?

CEVAP

Değerli okurum, zararı yok. Penisinin üzerindeki kılların sana ne zararı var onu anlamadım. Bunu partnerine veya eşine sorarsın. O ne derse onu yaparsın.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Ocak 2021)