Derviş dediğin böyle olur

Atarlı Abla Deniz Ülker, Cumartesi Postası'nda yazdı...

22 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00
A A

Metin Hara ve etrafında gelişen olaylar o kadar sinirimi bozdu ki atarlanacak takatim kalmadı.

Meğer herkes ne kadar görgülüymüş! Çocuğa boşuna ‘modern çağ dervişi’ demiyorlar. Biraz görgüsüz ve bolca saçmalıyor ama o kadar kusur ortaçağ dervişlerinde de vardı.

Resmen boy verdik!

Resmen boy verdik!

Mevsim normallerine bile çemkiren bir milletiz. Temmuz ayında sağanağı görünce nereye saldıracağımızı şaşırdık.

Neyse ki meteoroloji uzmanı Hüseyin Öztel devreye girip bizi neşelendirdi. “Boyu 1.60’tan kısa olanlar evden çıkmasın” dedi. Hepimiz sulu sulu “Ne komik adam” diye güldük meğer espri yapmamış...

Bacak orada olmamış!

Bacak orada olmamış!

Deniz Akkaya’nın pozu olay olmuş. Mayosunun nerede bitip bacaklarının nerede başladığını kimseler anlayamamış. Deniz Akkaya da yorumlara alınıp aynı fotoğrafın farklı versiyonunu paylaştı!

Deniz Hanımcığım, bize bakış açısı kazandıracağınıza ilk fotoğrafı kaldırsaydınız ya... Sorun açıda değil, mayoda. O bacak da orada olmamış, kopartıp yanınıza koymuşsunuz gibi duruyor.

Kuaförümü seviyorum

Kuaförümü seviyorum

Üç aydır kuaföre uğramıyordum. Baktım, ninem kadar ak saçlı ve dayım kadar tek kaşlıyım, mecburen gittim. “Kaç aydır neredeydiniz” diye azarlanarak karşılandım. Bakım onarım sürecim boyunca da laf işittim. Sonunda patladım. Ama hakkını yemeyeyim. Kendisi, “Bu haldeysem sebebi sensin, böyle yapacağını bildiğim için korkumdan gelemiyorum!” diye bağırabildiğim tek erkek.

Twitter’ı kapatmakla olmaz

Twitter’ı kapatmakla olmaz

Cem Yılmaz ve Ozan Güven eleştirilerden bunalıp Twitter hesaplarını kapatmışlar.

Anacım, sosyal medya hesabını ‘bi tıkla’ kapatmak kolay. Size milyonlarca takipçi kazandıran oyunculuğu bırakmayı deneyin bir de... Organik tarım işine girin, kaportacı açın mesela... O zaman kimse sizi eleştirmez, başka dertleriniz olur.

ÇOCUĞUNU BIRAKACAK YERiN YOKSA GELME DESENE

ÇOCUĞUNU BIRAKACAK YERiN YOKSA GELME DESENE

Düğün mevsimi geldi çattı. Şu acayip sinir olduğum, “Çocuklara iyi uykular” dileyen düğün davetiyeleri de piyasaya çıktı. Çocuğun kaçta yatacağı sana mı kaldı gelin ablası? “Yavrunuzu bırakacak yer bulamıyorsanız gelmeyin” yazsanıza şuraya damat abisi...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.