'Deve güzeli' yarışması yaptılar

Çanakkale’nin Biga ilçesinde deve güreşleri öncesi kortej yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş sonrasında da en güzel deve seçildi
 

04 Şubat 2017, Cumartesi 21:18
A A
'Deve güzeli' yarışması yaptılar
Biga Belediyesi tarafından  5 Şubat pazar günü Çınarlık mevkiinde yapılacak güreşler öncesi deve sahipleri havutları giydirip süslenmiş develeri ile yürüdü.


 

EN GÜZEL DEVE EFE CAN


18 devenin yer aldığı ve Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu önünden başlayan kortej, Muammer Aksoy Caddesi ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde devam ederek, Biga Belediyesi önünde son buldu. Yürüyüş, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Yürüyüşün ardından ise en güzel deve seçildi.

13 numarada yarışan Habibe Yüksel’e ait Efe Can isimli deve en güzel deve seçildi.


 

ÖDÜL ALTIN HAVAN


Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, "Her geçen gün Biga’ya olan ilgi artıyor. Türkiye’nin önemli baş pehlivan develeri Bigamız’da arenaya çıkacak. Başarılar diliyorum" dedi.

Yarışmada fiziksel görünümü ve üzerindeki süsleri göz önünde bulundurularak seçilen en güzel deveye Biga Belediye Başkanı İsmail Işık tarafından altın havan verildi. Habibe Yüksel ise devesinin seçilmesinden dolayı çok duygulandığını ifade etti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.