Devir-teslimde ince mesajlar

Devir-teslimde ince mesajlar

26 Ağustos 2009, Çarşamba 11:38
A A

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda dün bayrak değişimi vardı. 30 Ağustos itibariyla emekliye ayrılacak olan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, görevini Orgeneral Hasan Aksay’a devretti. Törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve diğer kuvvet Komutanları ile Jandarma Genel Komutanı da katıldı.

SATRANÇ BENZETMESİ

Babaoğlu, duygusal ifadeler de içeren konuşmasında, gözyaşlarına hakim olmakta zorlandı. Konuşmasında ince mesajlar veren Babaoğlu devlet yönetimini satranca benzetti ve şöyle konuştu: Askeri güç, politik güç, ekonomik güç, psikolojik güç; hepsi birer taş. Oyunu kazanmak istiyorsak, taşları eşgüdümlü hareket ettirmek zorundayız. Tek başına hareket eden taş, hem kendini tehlikeye sokar, hem de takımını yalnız bırakır.

AKSAY MESAJLARLA BAŞLADI

Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aksay da, görevi devraldıktan sonra yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Aksay şöyle konuştu: Bölücü kanlı terör örgütüne karşı silahlı mücadelemiz kararlılıkla, taviz vermeden devam edecektir. Bölücülerin hayallerini bir an evvel söndürmek için, güvenliğin yanında, ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik harekat ve uluslararası alanlardaki çalışmalar bir an evvel sonuçlandırılmalıdır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.