Devlet Bahçeli: 'Başbakan'ın yeni anayasayla ilgili düşünceleri makul'

Devlet Bahçeli:  'Başbakan'ın yeni anayasayla ilgili düşünceleri makul'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkaban Binali Yıldırım'la görüşmesinin ardından twitterdan açıklamalarda bulundu

10 Kasım 2016, Perşembe 19:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bahçeli ,"Bugün Sayın Başbakan'ın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz. Sayın Yıldırım'la oldukça verimli geçen görüşmemizin, inanıyorum ki ülke ve millet hayrına güzel gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin yaptığı açıklama şöyle :

" Hayırlı akşamlar.Türkiye’nin sorun yumağı olduğunu, pek çok açmazı bulunduğunu her sağduyulu ve vicdan sahibi insanımız takdir ve tasdik edecektir.Şu sorunun cevabını aramak durumundayız: Akışa kendimizi bırakıp ağırlaşan meselelerin derinleşmesini atıl ve etkisiz şekilde izleyelim mi? Ya da milletçe hamle üstünlüğünü elimize alıp milli iradeyle gelişmelerin seyrine müdahil mi olalım?


'KRİZ HALİ TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ TIKAMIŞ'


Önce bu kararı vermek zorundayız. Milliyetçi Hareket Partisi bahis konusu vatan ve millet olduğunda fedakarlıkta sınır ve eşik tanımayan bir inanmışlığa sahiptir.Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışımız bu inanmışlığın tezahürüdür.

Biz tutarlıyız,ilkeliyiz, dürüstüz ve ahlakın burcuyuz.Şu anda fiili açmaz ve kriz hali Türkiye’nin önünü tıkamış, ufkunu kapatmış, devlet ve toplum hayatının ömrünü karartmıştır.Bilhassa 15 Temmuz’dan sonra siyasi dinamikler farklılaştığı gibi karmaşıklaşmış, ülkemiz öngörülebilir olmaktan çıkmıştır.

Peki,vatan ve millet sevdalıları buna tepkisiz,ilgisiz,duyarsız ve yabancı mı durmalı, yoksa meşruiyet ve millete bağlılığı mı sağlamalıdır? Elbette ikincisidir. Bu nedenle, bugün Sayın Başbakan’ın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz.
 

'FİİLİ DAYATMAYI ÇÖZECEĞİ ÜMİDİNDEYİM'


Sayın Yıldırım'la oldukça verimli geçen görüşmemizin, inanıyorum ki ülke ve millet hayrına güzel gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim.Henüz somut bir siyasi mutabakat sağlanmamış olsa da, önümüzdeki sürecin Türkiye’deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim.

Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sesine kulak veriyor, çaresizlerin, umutla istikrar ve refah gözleyenlere el uzatıyor, kucak açıyor.Sorunun bir parçası değil, çözümün yol başçısı; kaosun mimarı değil, huzur ve düzenin yol açıcısı olmaktan başka bir tercihimiz yoktur.

Geleceğimizin politik kararı vatan coğrafyasının ana damarında yazılıdır; bunu anlamalı, buna göre hazırlık yapıp hareket etmeliyiz."

 

TASLAK HAFTAYA


MHP kaynakları tarafından AK Parti taslak metnini haftaya bize sunacak bilgisi geldi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika...İYİ Parti lideri Meral Akşener'den HDP ve ittifak açıklaması