Devlet Bahçeli'den grup toplantısında önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

06 Kasım 2018, Salı 10:51 Son Güncelleme:
A A
Devlet Bahçeli'den grup toplantısında önemli açıklamalar

İşte Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları: 

Cumhuriyet'in 95'inci yılında hayata geçen 200 milyon kapasiteli havalimanından memnun olduk. Cumhuriyet'in dayanağı, cumhurun iradesidir. Türkiye Cumhuriyeti, kucaklaşmanın devletidir. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükran ve vefa borcumuz vardır. 10 Kasım'da Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80'inci yılını anacağız. Sahip olduğu karar ve azimle yol gösterici olmuştur. Atatürk, Türk Milleti'ne kendisini adamış, inanmış ülkü sahibi bir şahsiyettir. Onun karakterinde teslimiyetin kırıntısı yoktur. 

"ATATÜRK'Ü MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM"

Türk Milleti'nin kollektif dehasını hayata geçirerek, hürriyetin bir bağıış değil, bir fetih olduğunu gösterdi. Entrikacıların senaryolarını boşa çıkarmıştır. Bize göre 10 Kasım, ağıt, matemden öte, Atatürk'ün daha iyi tanınması için bir eşik olmalıdır. Hala Atatürk'ü idrak edemeyen, etse de, ifade edemeyen yozlaşmış Cumhuriyet hasımları vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milleti'nin ortak değeridir. Türk Milleti'nin banisidir. Fikir ve emanetine tahammülsüzlük vahşi bir tuzaktır. Bu tuzağa düşemeyiz. Atatürk demek, 'Ne mutlu Türk'üm' sözüne sadakattir. Atatürk demek, Türk demektir, Cumhuriyet demektir, Samsun'dan itibaren aşama aşama sahnelenen zafer demektir. 'Keşke Yunan kazansın' diyenler bizden değildir, asla bizden sayılmayacaklardır. Aslını inkar eden köksüzler ne Türk ne de Müslüman olabileceklerdir. Ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümünde ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

“MAALESEF TRAFİKTE KAVGA, İŞ YERİNDE KAVGA, EVDE KAVGA, SİYASETTE KAVGA HAKİMDİR”

Asayiş ve adalette sorunlar birikmiştir. Sokaklar huzursuzdur insanımız kaygılıdır. Geleceğimiz risklidir. Maalesef trafikte kavga, iş yerinde kavga, evde kavga, siyasette kavga hakimdir. Çatık kaşlar asık yüzler sinirli suretler hoşgörülü ve merhametsiz suratlar giderek yaygınlaşmıştır. Türkiye sosyal bunalımın kapısındadır. Konkordato ilanları sanki otomatiğe bağlanmıştır. Fabrika yangınları soru işaretlerine neden olmuştur.

Böylesi bir zamanda fabrikalar neden yanar, hatta neden yakılır. Kimse aklımızla alay etmesin. Küresel operasyonlara karşı aslanlar gibi mücadele etmiş, istihdam meşalesini söndürmek bu bahaneyle simsarlık yapmak rezilliktir. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur.

Türkiye içine çekildiği kur savaşından ağır yara almıştır. Ekonomideki derin yaraları iyileştirmek milli bekamızın gereğidir. Dün açıklanan enflasyon rakamlarını herkes gördü, herkes aklı yettiği kadar değerlendirdi. Analiz etti. Bir gerçek vardır ki enflasyon canavarı kafasını çoktan kaldırmıştır. Dün açıklanan enflasyon rakamı son 15 yılın en yüksek rakamıdır.

“DÖVİZ ARTINCA FİYATLARI HEMEN ŞİŞİRENLER DÖVİZ DÜŞÜNCE AYNI HAREKETİ NEDEN YAPMIYORLAR”

Gıda enflasyonu yüzde 30'a yaklaşmıştır. Binlerce firmanın yaptığı yüzde 10’luk fiyat indirimleri sınırlı olmuştur. Dileğimiz ekonominin hareketlenmesi piyasaların canlanması Türk Lirası’ndaki değer kaybının tamir edilmesidir.

Döviz artınca fiyatları hemen şişirenler döviz düşünce aynı hareketi neden yapmıyorlar. Dolar 7 lirayı aştığında zam butonuna hemen zam yapanlar, dolar düşünce neden indirim yapmazlar. Haksız kazanç vurgunluk ahlaksızlıktır edepsizliktir.

İyiye iyi kötüye kötü demeye devam edeceğiz. Milletimize tercüman olmak en temel hedefimizdir. Aynı zamanda da ertelenemez görevimizdir. Bu onurlu görevden kaçmayacağız kralı gelse korkmayacağız. Bir Türk milleti uğuruna Kerem’in arpa tarlası gibi yanmaya devam edeceğiz. Tencerede pişirip kapağında yiyen kıt kanaat geçinen aç yatıp aç kalkanların korkusuz gözcüsüyüz ve gönüllerindeyiz.

Terörizmle mücadele gevşemeden sürdürülmeli ve muhakkak süratle sonuca ulaştırılmalıdır. Teröristler nerelere yuvalandıysa acilen dağıtılması sağlanmalıdır. Fırat’ın doğusundaki yılan delikleri yok edilmelidir. Türkiye sözünü yere düşürmemiştir. TSK sınırlarımızın diğer yakasındaki beton mevzilere yaptığı Ayn El Arap ve Tel Abyad’da milletimizin net mesajını açıkça vermiştir. Türkiye ile ABD ile ortak mutabakat gereği 18 Haziran’da başlayan devriyeler ortak icraya dönüşmüştür.

Türkiye’nin Menbiç’e obüs atışları sonrasında ABD ve YPG’nin sınırda ortak devriyeye çıktığı ortaya çıkmıştır. Bu yanlıştır, çifte standarttır samimiyetsizliktir. ABD yeni bir aldatma oyalama sürecini devreye almıştır. ABD’nin Türkiye’yi meşgul ederek stratejik amaçlarını gerçekleştirmek Suriye’nin kuzeyinde terör devleti kurmaya çalışması ortadadır.

ABD’nin iki bakanımızla ilgi yaptırımların kaldırılması Halkbank’la ilgili gelişmeler gecikmiş adımlardır. Erdoğan ve Trump arasındaki telefon diplomasisi anlamlıdır. ABD ve Türkiye arasındaki gerginlikten kimse kazanç sağlayamayacaktır.

Teröristlerle müzakere yapılmaz. Akan kan durmaz cinayetler son bulmaz geçmişte yaşananlar tecrübedir. Terörizmin bitişi konuşmakla son bulmaz. Teröristlere Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir.

Doğu Akdeniz’de sabır ve sinirlerimizi zorlayan durumlar söz konusudur. Oldu bittiye getirilip haklarımızdan ödün veremizi bekleyenler yanlışa düştükleri er ya da geç anlayacaklardır. Aba altından sopa gösterilmesi tehdit vari bir dille söylenmesi meşru haklarımızı kesinlikle gölgeleyemez. Sabrımızı yanlışa yormasınlar. Türk milleti yeni Barbaros Hayreddin paşaları sinelerinden çıkaracak iradeye sahiptir. Fatih sondaj gemimiz deniz yetki alanlarımızdaki faaliyetlerine gittiği yere kadar gitmeleri beklentimizdir. Türkiye’nin nünü kesmek için küresel ve bölgesel ayak oyunları uzun süredir devrededir.

IRAK SEÇİMLERİ

Irak Türkmenleri varlık mücadelesini kanları canları pahasına sürdürmektedir. Bildiğiniz gibi 12 Mayıs günü Irak’ta seçimler yapılmıştır. Bu seçimlere 204 parti katılmış katılım oranı ise 44.5 düzeyinde gerçekleşmiştir. Seçimlere şaibe karışmıştır, Kerkük’te kullanılan oylar Süleymaniye’deki sisteme eklenmiştir. Oyların tutulduğu Bağdat’taki depoda kuşku verici bir yangın çıkmış demokratik irade darbelenmiştir. Irak seçimlerinin üzerinden altı ay geçmesine rağmen hükümet henüz kurulamamıştır. Irak Türkmenleri yeni hükümette görev bekliyorlar. Irak Türkmenlerinin sayı ve temsil kabiliyetleri açısında doğru olan budur. Biz Irak Türkmenlerini ön şartsız destekledik. Onların hakları korumak boynumuzun borcudur.

“SÖYLEYİN BİZE ASIL SİZ KİMSİNİZ”

Son günlerde televizyon ekranlarında Türklük konuşuyor. Türk milleti masaya yatırılıyor. Sözde uzmanlar yarım aydınlar koltuklarına oturup ileri geri ağızlarına ne gelirse söylüyor. Nedir meseleniz nereye varmak emeliniz. Kırdığınız ceviz 40’ı geçti. “Türk milleti kimdir?” sorusuna cevap arayanlar söyleyin bize asıl siz kimsiniz!

Kimin ne olduğuyla ilgilenmiyoruz herkesin aidiyet ve meşrebinin kabulüne saygı duyuyoruz ama Türk milletini tartışmak düşmana koz vermek emperyalizme selam yollamaktır. Hiçbir ülkücü ve milliyetçi buna onay vermez. Televizyonlardan virüs aşılayan kripto ajanlardır; Türklükte ırk arayan Türkçülüğü ırkçılıkla bir gören kim varsa tarihi bir hatanın tam ortasındadır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.