Devlet koruyamadı

15 yaşındaki Arzu, eski nişanlısı İsmail tarafından üçüncü kez kaçırıldı

01 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A

İçip içip kızı kaçırdı

Adana’da işsiz İsmail Yanar (28) geçen mayıs ayında inşaat boyacısı Saim Cankurt’un (45) kızı Arzu’yu (15) istedi. Arzu Cankurt ilköğretimden sonra okula gitmemişti. Aile akrabalarının araya girmesiyle kızları Arzu’yu İsmail Yanar ile nişanladı.

Arzu’nun küçük olması nedeniyle nişanlılar 3 yıl sonra evlenecekti. Ama sürekli alkol alan İsmail, Arzu’yu Ağustos 2009’da kaçırdı.

Bu ne zorbalık böyle

2 saat sonra İsmail’in halasının evinde bulunan Arzu, ailesine teslim edildi. Baba Saim Cankurt olayın büyümemesi için şikayetçi olmadı ama nişanı bozdu.

İsmail Yanar eski nişanlısı Arzu’yu eylül başında ikinci kez kaçırdı. Arzu 2 gün sonra parkta bulundu. Saim Cankurt bu kez şikayetçi oldu. Ama İsmail tarafından ölümle tehdit edilen Arzu korkudan şikayetçi olamadı.

Bir önlem alınmadı

Arzu şikayetçi olmayınca mahkeme, İsmail’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Ama Arzu 2 gün sonra babasıyla savcılığa başvurup silah zoruyla kaçırıldığını, İsmail’in kendisini ve ailesini ölümle tehdit ettiğini söyledi.

Şikayete rağmen devlet 1.5 ay önlem almadı. Arzu eski nişanlısı İsmail tarafından 23 Ekim’de üçüncü kez kaçırıldı.

Bekir KARAKOCA/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.