Devletten koruma talep etmişti ama...

Devletten koruma talep etmişti ama...

Arzu Yıldırım, üç gün önce “Benim, çocuklarımın ve ailemin başına herhangi bir şey gelmesinden Mustafa Metin Çilingir ve ailesi sorumludur” diyerek koruma talep etmişti. Korktuğu gibi de oldu. 33 yaşındaki kadın sokak ortasında 8 kurşunla öldürüldü. Çilingir ise kayıp

10 Şubat 2011, Perşembe 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İLK eşinden boşanan Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Sekreteri Arzu Yıldırım (33), 3 yıl önce aynı kooperatifin Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Metin Çilingir’le (54), birlikte yaşamaya başladı. 2009’da Mehmet isminde bir çocukları dünyaya gelen çift arasında komşularının iddiasına göre geçtiğimiz yıl sorunlar başladı.

Şiddet görünce evden ayrılmaya karar veren Arzu Yıldırım, Metin Çilingir’den tehdit telefonları almaya başladı. Bunun üzerine Arzu Yıldırım pazartesi günü savcılığa giderek dilekçe verdi. Ümraniye Cumhuriyet Başsavcılığı ise Ümraniye Polis Merkezi Amirliği’ne Metin Çilingir’in ifadesinin alınması ve telefon kayıtlarının incelenmesi için bir yazı gönderdi.

Arabayı bıraktı, kaçtı

İddialara göre, şikayeti duyan Metin Çilingir, Arzu Yıldırım’la konuşmak için dün saat 09.00’da Ümraniye Mandıra Caddesi’ndeki eve gitti. Arzu Yıldırım’ın konuşmak istemeyip işe gitmek için evden ayrılması üzerine Metin Çilingir bir süre otomobiliyle kadını takip etti. 100 metre sonra otomobilden inen Çilingir, sokak ortasında Arzu Yıldırım’a kurşun yağdırdı. Ambulansla 2 kilometre mesafedeki Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Yıldırım aldığı 8 kurşun yarasıyla hayatını kaybetti. Olay yerinde yapılan incelemelerde ise 14 boş kovan tespit edildi. Metin Çilingir’in kullandığı araç ise olay yerinin bir sokak yakınında terk edilmiş olarak bulundu.

Arzu Yıldırım, Ümraniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na 7 Şubat’ta verdiği dilekçede, “Mustafa Metin Çilingir’den konuşarak ayrıldığım halde tarafıma yapılan tehdit ve taciz edici telefonlarla kendimin, çocuklarımın ve ailemin can güvenliğinden endişe duyuyorum. Benim, çocuklarımın ve ailemin başına herhangi bir şey gelmesinden Çilingir ve ailesi sorumludur. Saygılarımla, Arzu Yıldırım” diye yazmıştı.

O caniyi bulacağım

Mustafa Metin Çilingir, evinden çıkan Arzu Yıldırım’ı otomobiliyle takip etti ve ardından ateş etti. Acı haberi alan Yıldırım’ın annesi Mevlude Yıldırım ve babası Ahmet Yıldırım, ağlayarak feryat etti. Ahmet Yıldırım, “O caniyi hangi deliğe girerse girsin bulacağım” dedi. Olay yerinde 14 boş kovan bulundu.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Sokağa çıkma yasağı açıklaması! İçişleri Bakanlığı duyurdu...