Dice Kayek'ten ilk sanal defile

Paris Moda Haftası'nda Dice Kayek sanal defilesi modaseverleri büyüledi

26 Eylül 2013, Perşembe 20:38
A A

Dice Kayek markasını kuran ve başarılı işlere imza atan Ayşe-Ece Ege kardeşler, Dice Kayek 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonu'nu Paris Moda Haftası kapsamında ilk "sanal defile" ile moda severlerle buluşturdu.

Londra'nın ünlü moda film stüdyosu Show Studio tarafından hazırlanan sanal defile 'Pearl' (İnci) ile Dice Kayek'in yine ilk moda filmi 'Noir'in (Siyah) ilk gösterimi, Grand Palais Auditorium'da yapıldı.

Film, Paris Moda Haftası boyunca gösterimde olacak. İnce ve usta işçilik kalitesi ile bilinen Dice Kayek, bu sezon saten dokuma ipekler, çift taraflı ipek satenler, mikado ipeği, deri efektli dantellerden oluşuyor.

MODA VE SİNEMENIN KUSURSUZ BİRLİKTELİĞİ “NOIR”VE “PEARL”

Yönetmen Marie Schuller ile işbirliği yaparak üretilen filmlerden ilki ‘Noir’. 1961 yapımı Alain Resnais filmi "Last Year In Marienbad"deki kilit sahnelerin tekrarı ile üretilen filmi, modayı ana karakterlerin arka planında tutan, modayı karanlıktan aydınlığa doğru ilerleten bir film.

Pearl filmi ise Dice Kayek'in 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun sunumu. Pearl'de ışık ve gölge oyunları ile kreasyon etkileyici bir atmosferde sunuluyor. Paris Moda Haftası boyunca gösterimde olacak bu filmlerin galası yapılacak. Ardından vogue.com'da yayınlanacak. Dice Kayek’in kreatif direktörü Ece Ege “2014 İlkbahar / Yaz koleksiyonunu Dice Kayek tarihinde ilk defa film olarak sunduk.

Bu benim sinema sevgimden geliyor. Podyum defileleri modern moda 1950’lerde başlamışsa 60 sene olmuş. 60 senedir podyum defileleri yapılıyor, izleniyor. Ben de artık bu sunumların biraz daha sanatsal değeri olan sektörlerle birleştirip bunun vizyonu daha hoş olabileceğini düşündüm. Seyirci için bilhasa. Onun için bir film şeklinde İlkbahar/Yaz koleksiyonumuzu tanıtımını yapalım dedik.

Böyle bir karar aldık. Bu yaz başı bir kara aldık. İki kez Londra’ya gittim. Bana göre çok eğlenceli yapım süreci, çok değişik bir süreç geçirdik. Yönetmen Marie Schuller Show stüdyo çok önemli ve çok ünlü bir moda filmi yapımcı sitesi var, orada çalışıyor.’Nic Nayt’ın kurduğu bir site bizim sektörde çok önemli. O da bu güzel filmleri realize etti” dedi. Yönetmen Marie Schuller ise “İlk defa böyle kıyafetlerle bir film yapıyorum.

Montajı bile çok kolay geçti. Kıyafetler rahattı ve çekimi kolay oldu. Bir tek istediğimiz kareleri alıp birleştirdik ve film bitti” dedi. Ece Ege, Schuller için ise “Onunla çalışmak çok zekli, çok kreatif bir insan, çok güzel bir iş başardık” diye konuştu.

Hazırlanan film iki kez izletildi. Davetlilere kokteyl verildi. Yönetmenin moda bölümünün başında olduğu Show studio, Noir'i 26 Eylül'de özel olarak gösterime sunacak ve Dice Kayek'e ait 3 ikonik parça aynı tarihten itibaren SHOWstudio'nun online mağazından satın alınabilecek.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.