Didim'de tatilde 500 ton çöp topladı

Didim'de tatilde 500 ton çöp topladı

Didim'de tatilde 500 ton çöp topladı

24 Temmuz 2021, Cumartesi 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN’ın Didim İlçesi, Kurbay Bayramı tatilinde Türkiye'nin dört bir yanından tatilcileri ağırladı. Kurban Bayramı tatili dolayısıyla beklenenin üzerine turist yoğunluğu yaşandığı ilçede, belediye ekipleri bir haftada 500 ton çöp toplayarak "rekor" kırdıklarını açıkladı.

 Aydın’ın turizm anlamında önemli bir yere sahip olan Didim, Kurban Bayramı tatilinde de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odakları arasında yer aldı. Bayram tatilinde ilçe nüfusunu 5 katına çıktığı bildirilirken, tatilcilerle birlikte fazlalaşan çöpleri toplamak için de belediye ekipleri mesai yaptı. Didim Belediye'si ekipleri, artan nüfus nedeniyle taleplerin karşılanması, olası aksaklıkların önüne geçebilmesi için tüm birimlerinde 24 saat esaslı hizmet verdi. Özellikle çöplerin toplanması ve çevre temizliği konularına hassasiyet gösteren Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tatil boyunca kentte ilk defa haftalda 500 ton çöp toplayarak, belediye tarihinde rekor miktara ulaştı.

Tatil için Didim'i tercih eden tüm misafirlere teşekkür eden Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, "Tatil nüfusumuz beklenenin çok fazla üzerine çıktı. Kentimizdeki vatandaşların rahat ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için çalışmalarımızı ara vermeden gerçekleştirdik. Özveri ile çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Burhan CEYHAN/AYDIN, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nazilli Belediyespor'da ilk kamp dönemi sona erdi