Diego Perotti'nin sözleşme detayları ortaya çıktı

Fenerbahçe'nin son maçlardaki parlayan ismi Diego Perotti, yaz ayında takıma katılmıştı. Sözleşme detayları açıklanmayan yıldız oyuncunun anlaşmasında yaptığı fedakarlık ortaya çıktı.

23 Kasım 2020, Pazartesi 12:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sabah'ın haberine göre, Fenerbahçe'nin Arjantinli yıldızı Diego Perotti'nin sözleşmesindeki detay sonradan ortaya çıktı. Perotti'nin kendi isteğiyle bir madde koydurduğu belirtildi.

Fenerbahçe'ye transferin son günü gelen Diego Perotti'nin imzası çok konuşulmuştu. Oyuncunun kronik sakat olduğu söyleniyordu.

Arjantinli yıldızın transferinin konuşulduğu dönemde Roma'da yaşadığı sakatlıklar sıklıkla gündeme getirilirken, yönetim bu iddiaları oyuncunun kendisine sordu.

Perotti'nin yanıtı kısa ve net oldu: "Size söz veriyorum, ben oynamaya geliyorum. Şampiyonluk yolunda takıma katkı veren isimlerden biri olmak istiyorum. Kulübün zarar görmemesi adına garanti ücretimi düşük, maç başı ücretimi yüksek tutun. Oynadıkça kazanayım. Siz de sıkıntı yaşamazsınız."

Bunun üzerine 2+1 yıllık imza atıldı.

Gençlerbirliği mücadelesinin da yıldızı olan Perotti'nin, özellikle maç sonrasında rejenerasyona çok önem verdiği ortaya çıktı.

  • Arjantinli oyuncu, her maç sonrasında ilk idman öncesi buz dolu bir havuza girip kaslarını yeniliyor.
  • Bunun yanı sıra adale sakatlıklarını önleyici masaj yaptırıyor.
  • Erol Bulut, Perotti'nin profesyonelliğine övgüler yağdırıyor. 32 yaşındaki oyuncu idmana ilk gelen, son çıkan isim. Antrenman dışında her gün ekstra penaltı çalışıyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merih Demiral ve De Ligt, Juventus'ta yeni bir çağ başlatacak