Diğer insanlardan asla beklememeniz gereken 7 şey

Sağlam bir psikolojinin temel adımlarından biri, beklentiyi en aza indirmek. Bunun için olayları akışına bırakarak ve insanları değiştirmeye çalışmaktan vazgeçerek işe başlayabilirsiniz. İşte diğer insanlardan asla beklememeniz gereken 7 şey.

23 Aralık 2020, Çarşamba 14:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Kimseden olayları sizin gibi görmesini beklemeyin

1- Kimseden olayları sizin gibi görmesini beklemeyin

Her insanın olaylara bakış açısı farklıdır. Siz ne derseniz deyin, insanlar olayları kendi açılarından göreceklerdir. Anlatmaya çalıştığınız şeyi anlayamayan ya da anlamak istemeyen insanlar mutlaka olacak. Böyle zamanlarda, o kişilerden ne zaman uzaklaşmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

2- Sizin verdiğiniz değeri vermelerini beklemeyin

Birine değer verdiğiniz zaman aynı değeri görmeyi istemek en doğal hakkınız. Ancak her zaman beklediğiniz değeri göreceğiniz kuralı yok.

3- İnsanlardan her zaman doğru olanı yapmalarını beklemeyin

Doğru ya da yanlış, insanlar yapmak istedikleri şeyleri yapacaklar her zaman. Bu dünyada herkes kendi yolunda. Siz en iyisi, rahat olun, arkanıza yaslanın ve olanları izleyin.

4- İnsanlardan değişmemelerini beklemeyin

4- İnsanlardan değişmemelerini beklemeyin

Kimse ve hiçbir şey şu anki gibi kalmaz. Zaman ilerler, insanlar değişir. 5 yıl sonra da kendinizi aynı kişi olarak görmek istiyor olabilirsiniz ama ne sizin ve de çevrenizdeki insanlar için böyle bir şeyin olması söz konusu değil.

5- Doğru iletişimi kurmadan olayları anlamalarını beklemeyin

Zihin okuma yeteneğimiz henüz yok değil mi? O halde bir olay veya konu hakkında ne hissettiğinizi doğru bir şekilde anlatmadığınız takdirde insanların sizi anlamasını beklemeyin.

6- Size her konuda güvenlerini beklemeyin

6- Size her konuda güvenlerini beklemeyin

Güven kazanılması gereken bir olgu. Her ne kadar karşınızdaki insan size güvendiğini söylese de mutlaka sakladığı ve size söylemediği şeyler olacaktır. Bu çok doğal bir durum ve kişisel algılanmaması gerekir.

7- İnsanların her zaman güçlü olmalarını beklemeyin

Her insanın zayıf anları ve zaafları olur. Her zaman güçlü olmak neredeyse imkansız bir durum. İnsanlardan bunu beklemek de adaletsizlik olur.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kararında kahve Alzheimer'dan koruyor, depresyona iyi geliyor