Diğer insanlarla daha iyi iletişim kurmanın 4 yolu

ABD’nin önde gelen iletişim danışmanı ve yaşam koçu Charreah K. Jackson, başkalarıyla iletişim kurmamızı kolaylaştıracak 4 etkili ipucunu açıkladı. Jackson, "Her büyük insan, bulunduğu konuma ulaşmak için yardım almıştır" diyor.

26 Ekim 2020, Pazartesi 16:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- "Hayır" demeyi öğrenin

1- "Hayır" demeyi öğrenin

İnsanları hayal kırıklığına uğratmak istemiyorsanız “hayır” diyebilmek zordur.  Bir şeyi yapıp yapamayacağınız konusunda kendinize karşı dürüst olun. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız sınırlarınızı belirtmeniz ve "hayır" demeniz çok önemli.

2- Anlaşmazlıkları yönetin

2- Anlaşmazlıkları yönetin

İnsanlar farklı görüşlerde olabilir. Ancak Jackson, biriyle sert bir tartışmaya girmeden önce derin bir nefes almanızı ve sakinleşmenizi öneriyor. Sakinliğin bulaşıcı olduğunu hatırlatan Jackson, tartışmanın iki tarafının da aynı takımda olduğunu ve aynı hedefe kilitlendiğini aklında tutması gerektiğini söylüyor.

3- Başkalarına yetki vermeyi öğrenin

3- Başkalarına yetki vermeyi öğrenin

Tüm işi kendiniz üstlendiğinizde işinizde daha üretken ve daha iyi görüneceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak Jackson’a göre bu, toplumun yardım istemeye savaş açmasına neden oluyor. Ayrıca, görevi devrettiğiniz kişilerin ne yapılacağından emin olmasını sağlamak için onlara zaman ayırmanız ve iletişim kurmanız gerekiyor.


4- İhtiyaç duyduğunuz şeyi paylaşın

4- İhtiyaç duyduğunuz şeyi paylaşın

Jackson ihtiyaç duyduğunuz konularda yardım istemekten veya bir şeyler rica etmekten korkmamanız gerektiğini söylüyor. İletişim danışmanı, kendi aydınlanmasını uçaktayken tuvalete gitmesi gerektiğinde ve yanında oturan kişiden müsaade istemekten çekindiğinde yaşadığını belirtiyor.

Kaynak: Independent Türkçe

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Besinler ruh halimizi nasıl etkiliyor?