Dikkatli ve tedbirli olunursa Bolu'da tabiat ve milli parklarda randevulu sistem uygulanmayacak

Bolu Valisi Ahmet Ümit Gölcük, Abant ve Yedigöller Milli Parkları hakkında yaptığı açıklamada, “Eğer sosyal mesafeye dikkat edilir, hijyene dikkat edilir ve pandemiyi körükleyecek herhangi bir olumsuz uygulama olmazsa şu aşamada randevulu sistem uygulanmaz” dedi.

11 Haziran 2020, Perşembe 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bolu Valisi Ahmet Ümit, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gölcük, Abant ve Yedigöller Milli Parkları’nda randevulu sistem planı hakkında konuştu.

Vali Ümit'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Yedigöller'de insanların normal şartlarda gezebileceği, ayakta durabileceği ve kullanabileceği alan 130 dekar civarında. Oysa Yedigöller'de 10 binin üzerinde kişiler geliyor günlük. Yani kişi başına 10-13 metrekare bir yer kalıyor.

Biz çok önemli bir süreçten geçtiğimizi hep vurguluyoruz. Pandemi ve salgın süreci. Eğer sosyal mesafeye dikkat edilir, hijyene dikkat edilir ve pandemiyi körükleyecek herhangi bir olumsuz uygulama olmazsa şu aşamada randevulu sistem uygulanmaz ama randevulu sistem hazırlanıyor. İhtiyaç halinde devreye girecek.

"Tabiatın kalbi" olarak adlandırılan Bolu'daki milli park ve tabiat parkları arasında doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası olan Abant Tabiat Parkı'nı, her yıl binlerce kişi ziyaret ediyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğa harikası yayla, çöplüğe döndü