Dil çevirisini eş zamanlı olarak yapabilen süper cihaz: WT2

TimeKettle'ın geliştirdiği gerçek zamanlı tercüme cihazı sayesinde farklı dilleri konuşan insanlar karşılıklı rahatça sohbet edebilecek

29 Temmuz 2017, Cumartesi 12:46
A A

İngilizce öğrenmek 21. yüzyıl için artık zorunlu hale geldi denilebilir. Hatta artık ingilizce de yetmiyor. Fransızca, Çince, İspanyolca derken birden fazla dil öğrenmemiz gerekiyor. TimeKettle markası önemli bir girişimde bulunup dil öğrenme sorunumuzu çözecek iddialı ve faydalı bir cihaz tanıttı.

WT2 bir mucize dersek yanlış olmaz. Bir çift kablosuz kulaklık ile karşılıklı iki farklı dili konuşan kişiler sohbet ettikleri sırada bu cihaz cümleleri dile göre tercüme edecek. Bİr şarj kutusunda saklanan cihazlar ihityaç halinde bir kulaklığı  karşı taraf takacak şekilde işleme başlıyor.  

Siz konuştukça biraz gecikmeli de olsa karşı tarafa cümlelerinizi çeviren WT2, İOS uygulamasının da yardımını alarak bu işlemi gerçekleştiryor. Örneğin siz İngilizce konuştuğunuzda karşınızdaki küçük bir gecikmenin ardından bunu Çince olarak duyabiliyor.  

Şu an için sadece İngilizce ve Çince çeviri yapabilen cihaza benzeyen bir ürün daha bulunuyor. Fakat bu cihazın kulaklığındaki tak çıkar işlemleri problem oluşturuyor. WT2’nin  ise kullanımı daha önce hiç kullanamamış bir  insan için bile çok basit ve kullanışlı.Kullaklığı tak ve konuş bu kadar

Bu kadar basit derken WT2’nin de bir teknolojik cihaz olduğunu unutmamak lazım. Atasözleri, deyimleri veya karmaşık cümleleri çok iyi çeviremeyeceği aşikar olan cihaz, standart bir çeviri konusunda gayet tatmin edici.

WT2 çevirileri 3-4 saniye kadar gecikmeli olarak yapıyor ki bu cihazın kurucusu Wells Tu, WT2 için pazara daha hazır olmadıklarını ancak bu çalışmanın artık başlaması gerektiğini söyledi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.