Dilan Oktaş'ın tacı geri alındı

Almanya'da 2017 yılında düzenlenen Miss Turkuaz Top Model 2017'ye katılan ve top model olan Dilan Oktaş, Miss Turkuaz Top Model şartnamesine uymadığı gerekçesiyle diskalifiye edildi

08 Temmuz 2018, Pazar 19:02
A A
KOMİTE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

KOMİTE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Miss Turkuaz Organize Komitesi başkanı Yıldıray Cengiz, basına gönderdiği yazılı açıklamasında, 2017 yılında düzenlenen Miss Turkuaz Top Model 2017'ye yarışmacı olarak katılan ve dereceye giren Dilan Oktaş'ın, "Miss Turkuaz Top Model şartnamesine uymaması nedeniyle Miss Turkuaz Top Model 2017 unvanı ve tacı geri alınmıştır" dedi. 

"DEFALARCA AYKIRI DAVRANIŞ SERGİLEMİŞTİR"

"DEFALARCA AYKIRI DAVRANIŞ SERGİLEMİŞTİR"

Açıklamanın devamında, "Üzülerek gördük ki, 4 Kasım 2017 tarihli ‘Top Model Turkuaz 2017’ seçilen Dilan Oktaş aksi durumda diskalifiye olma riski yönünde uyarılarımıza rağmen, imzalayarak kabul ve teyit ettiği Miss Turkuaz Top Model şartnamesine defalarca aykırı davranış sergilemiştir.

Örneğin fotoshooting ve manken olarak yer aldığı defileyi hiç bir şekilde tarafımıza bildirmemiştir.

"TACINI GERİ ALDIK"

"TACINI GERİ ALDIK"

Bundan dolayı da diskalifiye etmekten başka seçeneğimiz yok. Buna karşılık jürimiz tarafından kendisine verilen unvan ve tacı, Miss Turkuaz Top Model komitesi kararıyla geri almış bulunuyoruz.

"ŞARTNAMEYE UYULMASINI BEKLERİZ"

"ŞARTNAMEYE UYULMASINI BEKLERİZ"

Pek çok kurum ve kuruluşun katkılarıyla ve önemli bir mali bütçeyle hazırlanan Miss Turkuaz Top Model yarışmasının katılım şartları ve şartnameye, uyulmasını bekleriz" denildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.