Dilber Ay'ın hayatı film oluyor

Geçtiğimiz yılın başında yaşamını yitiren Dilber Ay'ın hayatı beyazperdeye taşınıyor. Dilber Ay'ın hayatı, Kamuran Süner'in senaryosuyla film haline getirilecek. Filmin gündeme gelmesiyle beraber, Dilber Ay'ın hayatı bir kez daha merak konusu oldu. İşte, Dilber Ay'ın biyografisi ve filme ilişkin merak edilen bazı bilgiler...

19 Haziran 2020, Cuma 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kendine has tarzıyla tanınan Türk halk müziği ve arabesk şarkıcısı Dilber Ay, ayak tırnağını keserken kaptığı iltihap sonucu 29 Nisan 2019'da hayatını kaybetmişti. Ünlü sanatçının hayatı, Kamuran Süner'in senaryosuyla film haline getirilecek. Yapımcılığını Oğuz Sözen, Özgür Tari ve Turgay Keskin'in yapacağı filmin yönetmeni ve oyuncularının kimler olacağı temmuzda netleşecek.

Dilber Ay kimdir?

Dilber Ay kimdir?

Dilber Ay, 1 Ocak 1956 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Maddi imkanlar nedeniyle ilkokulu üçüncü sınıfa kadar okudu. Çocukluk yılları zor geçen Dilber Ay, 13 yaşında evlendirildi ancak evlenmeden önce Düzce'de bir ses yarışmasına katıldı ve birinci seçildi. İlk evliliğini bitirdikten sonra bir kez daha evlenen Dilber Ay, geçtiğimiz yıllarda Flash TV'de yaptığı 'Kadere Mahkumlar' programıyla televizyon yüzü oldu.

İlk olarak radyoda tanınan Dilber Ay, Hacı Ağa şarkısıyla ismini geniş bir kitleye duyurdu. ‘Beynelmilel’ filminde oynadı ve ilk rolünde Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü. Murat Şeker'in yönettiği 'Hayat Sana Güzel' isimli filmde rol aldı 'Yaşamdan Hikayeler' programına konuk olan ünlü türkücü Dilber Ay, canlı yayında hapse girme nedenini paylaştı. Almanya'da turne sırasında kendisine tecavüz etmek isteyen kişiyi öldürdüğünü belirten Dilber Ay, "Başıma kötü bir şey gelmesin diye vurdum adamı. 7-8 yerinden bıçakladım. Ah vah etmedim. Sarkıntılık yapmak istedi, o da boğazında kaldı" açıklamasında bulunmuştu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beyoğlu Sineması destek bekliyor