Dilimli barajındaki hatıra ormanına 300 fidan dikildi

Dilimli barajındaki  hatıra ormanına 300 fidan dikildi

Dilimli barajındaki hatıra ormanına 300 fidan dikildi

12 Mayıs 2019, Pazar 20:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)- HAKKARİ'nin  Yüksekova ilçesinde 'Anneler günü' etkinliği kapsamında, Dilimli barajı etrafında oluşturulan hatıra ormanına 300 fidan dikildi.

Yüksekova Kadınları Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği ile Yüksekova Sosyal Etki ve Kültür Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen  fidan dikimine, Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Yüksekova Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, İlçe Müftüsü Şakir Şahin, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar, TEMA gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı. 
Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler,'Anneler günü' etkinlikleri kapsamında, oluşturulan hatıra ormanına 300 fidanın dikildiğini beliterek,"Dilimli Barajı’nın kenarında ağaç dikiyoruz. Barajımız 2018’de su tutmaya başladı.Bu baraj buraya ayrı bir güzellik katıyor. Bu diklen ağaçlar hem burayı güzelleştirecek. Burası güzel bir mesire alanı olacak. Bu vesileyle etkinlikte emeği geçen derneklerimize, Tarım ve Orman Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum."dedi.
Program, söylenen şarkılar eşliğinde halayların çekilmesiyle son buldu.
FOTOĞRAFLI
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Esendere Belediyesi'nden 600 aileye gıda yardımı