Dino Zoff, Türkiye Milli Takımı'nın gruptan çıkacağını düşünüyor

İtalya'nın ve futbol tarihinin efsaneleri arasında yer alan eski kaleci Dino Zoff, EURO 2020'de İtalya'nın rakiplerinden biri olan Türkiye'yi değerlendirdi. Dino Zoff, Türkiye'nin oyuncu kalitesine ve gruptan çıkma şansına dair fikirlerini açıkladı.

23 Aralık 2019, Pazartesi 14:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Türkiye ile İtalya arasında son resmi maç 19 yıl önce EURO 2000'de oynanmıştı. O zaman İtalya Milli Takımı'nın teknik direktörü olan Zoff, yıllar sonra yine bir Avrupa Şampiyonası'nda karşılaşacak olan iki takımla ilgili konuştu.

Şimdilerde 77 yaşında olan efsane kaleci, Türkiye ile İtalya'nın 2020 Avrupa Şampiyonası’nın 12 Haziran 2020’de oynayacağı açılış maçına değindi. Zoff, "İtalya için en büyük avantaj Türkiye ile yapacağı ilk maçı evinde oynayacak oluşu. Yeni Türk Milli Takımı’nın eleme gruplarındaki mücadelesini takip ettim. Fransa'ya karşı aldığı sonuçlar da ortada. Takımınızda ciddi bir gelişme söz konusu. Böyle bir takıma karşı, evimizde oynamak bizim için bir avantajdır" dedi.

"Türkiye bizi hep zorladı"

"Türkiye bizi hep zorladı"

İki takımın 19 yıl önce yaptığı maçta İtalya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapan Zoff, "Hatırladığım kadarıyla orada da ilk maçta Türkiye ile karşı karşıya gelmiştik ve zor bir maç olmuştu" dedi.

11 Haziran 2000’de oynanan maçta, bugün Inter’i çalıştıran Antonio Conte ve Filippo Inzaghi’nin golleriyle sahadan 2-1 galip ayrıldıklarını anımsatan Zoff, "O zamanki takımımız çok güçlüydü. Neticede finale kadar yükselmiştik. Finalde de kaderimiz o şekildeymiş, Fransa'ya kaybettik. Türk Milli Takımı bizi çok zorlamıştı. İki ekip için de iyi maç olmuştu. Biz biraz daha iyi olan taraftık. Şimdiki mücadelede de ev sahibi olma avantajı bizde" ifadelerini kullandı.

"Çalhanoğlu ve diğerleri ilginç oyuncular"

"Çalhanoğlu ve diğerleri ilginç oyuncular"

Serie A’da, Milan’da forma giyen Hakan Çalhanoğlu, Juventus’ta top koşturan Merih Demiral ve Roma'da oynayan Cengiz Ünder gibi önemli futbolcuların Türkiye’nin kadrosunda yer aldığını hatırlatan Dino Zoff, şunları söyledi:

"İnanıyorum ki, Türkiye iyi şeyler yapabilir. Çalhanoğlu ve diğerleri oldukça ilginç ve iyi oyuncular. Bu oyuncular milli takımlarına kesinlikle katkıda bulunacaklardır. Kendi takımlarına başta adapte olmakta güçlük çekseler de şu anda iyi işler çıkarttıklarını düşünüyorum. Daha gençler ve bu gençlikleriyle, Türk Milli Takımı’na zindelik katacaklarına inanıyorum. Türkiye’nin gruptan çıkacağını düşünüyorum"

"Mancini ve ekibi hevesli"

"Mancini ve ekibi hevesli"

İtalya'nın, Roberto Mancini yönetiminde kabuk değiştirdiğine işaret eden Zoff, "İtalya, radikal biçimde değişti. Çünkü İtalya’da kuşak değişti. Alttan gelen gençler, oldukça ilginç ve çok kuvvetli oyuncular. Zindeler ve hevesliler. Mancini de üst üste 10 maç kazanma başarısını kalitesini gösterecek bir takım kurmayı başardı. Bu kalite ve heves gerektiren bir şey" diye konuştu.

Zoff, bu Avrupa şampiyonası için açık ara favori bir takım görmediğini, Fransa’nın her zaman favori olarak gösterilebileceğini dile getirerek, "Mancini’nin bu takımının, Avrupa Şampiyonası’nda da iyi işler yapacağını düşünüyorum" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe - Beşiktaş maçından öğrendiğimiz 5 gerçek