Dior'un şatosu satışa çıktı

1957 yılında hayata veda eden ünlü modacı Christian Dior'un taş satoşu 10 milyon pounda satışa çıktı

31 Temmuz 2012, Salı 11:15
A A

Ünlü modacı Christian Dior’un Fransa’nın güneyindeki Var şehrinde bulunan “The Château de la Colle Noir” isimli  taş satoşu 10 milyon pounda satışa çıktı.

Dior, Andre Svetchine adlı mimar ile birlikte 1,200 metrekare araziye 18 yüzyıl tarzında yapılmasını planladığı şatonun kendi aile evi gibi hatıralarla dolu olmasını istemişti.

5 hektarlık arazi üzerine kurulu olan 3 katlı şato, 22 odadan oluşuyor. Yapının iç dekorasyonu, Dior’un kendi stili ve renklerini yansıtarak hazırlanmıştı.

1957 yılında Christian Dior’un ölümünün ardından, kardeşi Catherine’e miras kalan şato, günümüzde Jacqueline Tassou’ya ait.

Tossou, 36 yıl önce satın aldığı evin dekorasyonunu Dior’a olan hayranlığı nedeniyle değiştirmek istemediğini belirtti.

Son 12 yıldır bu şatoda yaşayan Tassou, evin ruhunu ve renk uyumunu bozmadan yüzme havuzu ve bahçeye bir şapel yaptırdığını açıkladı.

Guardian’ın haberine göre Tassou evinde partiler vermeyi seven Dior’un ruhunu korumak için şatoyu özel düğünler için kiralıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.