Diriliş Ertuğrul 111. Bölüm fragmanı izle: Ya yokoluş ya diriliş

Diriliş Ertuğrul 111. Bölüm fragmanı yayınlanan son bölümün hemen ardından yayınlandı. Peki Diriliş Ertuğrul'un 111. bölüm fragmanında neler olacak? merak konusu oldu. Ertuğrul bey, Günalp Kılıçarslan'ı emirlerini yerine getirmediği için zindana kapatmış ve yeni kararlar almak için Alp'leriyle toplanmıştı. Ayrıca Diriliş'in son bölümünde Şehzade Kılıçarslan Saadettin Köpek'in emriyle öldürülmüştü. Gıyaseddin Keyhüsrev emir vererek annesi Mehpare Hatun'u odasına kilitlemiştir. Diğer bir yandan Ertuğrul rüyasında bir oğlunun olacağını görür ve Osman Bey'in geleceğinin müjdesi verilir. İşte Diriliş Ertuğrul'un 111. bölüm fragmanı ve son bölüm özeti...

15 Mart 2018, Perşembe 10:56
A A
Diriliş Ertuğrul 111. Bölüm fragmanı izle: Ya yokoluş ya diriliş
TRT 1 ekranlarının rekor üstüne rekor kıran dizisi Diriliş Ertuğrul 111. Bölüm fragmanı yayınlandı. Yayınlanan yeni bölümde Ertuğrul, Ya yokoluş ya da Diriliş sloganıyla yeni bir devlet kurulacağının ilk temelini atmak için yola çıkar. Peki Diriliş'in dün akşam ekrana gelen 110. bölümde neler oldu?   Turgut, Bamsı ve Artuk Bey, Emir Saadettin ve Altunaba tarafından kalenin başına atanan Günalp’le karşı karşıya geldi. Günalp, Ertuğrul Bey’le iş birliği yaptıkları gerekçesiyle hepsini idam edilmek üzere zindana attırdı. Ertuğrul Bey’in davetiyle obaya gelen ağabeyi Sungurtekin, kardeşinin Sultan Alaeddin’i öldürmek suçuyla zindana atıldığını öğrenince harekete geçti. Turgut, Bamsı ve Artuk Bey’i kurtarmak için gizlice kaleye giren Sungurtekin, Günalp’in askerleri tarafından yakalanarak zindana atıldı. Günalp, onlarında idam edilmesi için emir verdi. Öte yandan Sultan Gıyaseddin, babası Sultan Alaeddin’in Mahperi Hatun, Altunaba ve Köpek’in planıyla öldürüldüğünü öğrenince çılgına döndü. Annesi Mahperi Hatun’un boynuna kılıç dayayan Gıyaseddin, şerefini kurtarmak için Ertuğrul Bey’i idam ettireceğini söyledi. Daha sonra Ertuğrul Bey’le ilgili hüküm vereceği sırada arz odasına giren İbn Arabi ile konuşan Sultan Gıyaseddin, Ertuğrul’un suçsuz olduğuna karar vererek serbest bıraktı. Bamsı, Turgut, Artuk Bey ve Sungurtekin’in idam edileceği sırada kaleye gelen Ertuğrul Bey, attığı okla kardeşinin boynundaki ipi kopararak herkesi şaşkına çevirdi. Ertuğrul Bey’in bu hamlesinden sonra kalede neler yaşanacak? Günalp, Ertuğrul Bey’e nasıl karşılık verecek?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 111. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Diriliş Ertuğrul'un 111. bölüm fragmanı yayınlandı Yeni bölümde Ertuğrul Bey, Alp'leri ile bir toplantı düzenliyor. Başta Söğüt ve civarını keferiden temizleyip sonra göç etmeye karar veriyor. Ertuğrul'un sonraki hedefi ise, Saadettin Köpek'in öldürülmesi. Ya bu yolda Selçuklu Devleti'ni kurtaracağız ya da yeni kutlu bir devletin ilk tohumlarını atacağız. Ya yokoluş ya da diriliş...

TRT1 DİRİLİŞ ERTUĞRUL 110. BÖLÜM İZLEDİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN SON BÖLÜMÜNDE NE OLDU 110. BÖLÜM

Altun Aba, Saadettin Köpek'in talimatıyla Aladdin Keykubat'ın oğlu Şehzade Kılıçarslan'ı ve annesi Melike Hatun'u zehirli hançerle öldürmüştü. Sadettin Köpek ise Altun Aba'yı sultanlığında ortak isteyebileceğini düşündüğü için öldürdü. Ertuğrul Şehzade Kılıçaraslan'ın cenazesine ulaşınca, cansız bedenini Gıyaseddin Keyhüsrev'e gönderilmesini emrediyor. Keyhüsrev kardeşinin cansız bedenini görünce iyice çileden çıkıyor. Diğer bir taraftanda da Ertuğrul'un Söğüt'ü bırakmasını isteyen Günalp Bey sınırını iyice aşıyor ve Ertuğrul tarafından zindana kapatılıyor.  


Diriliş Ertuğrul 110. Bölüm (TRT 1 son bölüm izle)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.