Diriliş Ertuğrul 123. bölüm fragmanında Ertuğrul Bey beyliğini ilan edecek!

Aylardır beklenen Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu dün başladı. Kayı obası artık Söğüt'e yerleşiyor ve artık Ertuğrul Bey'in yeni düşmanları var! Öte yandan Halime Hatun'un ölümü sonrası hem analık hem de babalık yapan Ertuğrul Bey zor günler geçiriyor ve bunu Hayme Hatun'la paylaşıyor. Dizinin son bölümünün ardından ise yeni bölüm fragmanı da yayınlandı.

08 Kasım 2018, Perşembe 09:22 Son Güncelleme:
A A
Diriliş Ertuğrul 123. bölüm fragmanında Ertuğrul Bey beyliğini ilan edecek!

Tam 5 ay sonra Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu dün akşam ekrana geldi. Aradan geçen 10 yılın ardından Kayı obası artık Söğüt'te yaşamını sürdürecek. Ertuğrul Bey bu 10 yıl içinde oğullarına hem analık hem de babalık etti. Öte yandan Moğollar, Ertuğrul Bey'den epey bir rahatsız olurken Dragos da hain planlarını devreye soktu. İlbilge Hatun ise babasının direktiflerini yerine getirmeye çalışıyor ve casusluk faaliyetlerine girişti.

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI!

Diriliş Ertuğrul 123. bölüm fragmanı yayınlandı. Ertuğrul Bey, Söğüt'te kendi hür beyliğini ilan etmek için hazırlanıyor. Öte yandan Bamsı ve Turgut saklı sandığı bulmak için mücadele veriyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Ertuğrul Bey’in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt’e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir.

Ertuğrul’un Söğüt’teki gücü, Moğolları rahatsız eder. Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul’un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt’te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir. Ayrıca bu obaya Söğüt’te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt’e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir. Bundan sonra Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir.

Diğer taraftan geçen yıllar içinde, Söğüt’ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt’ü Ertuğrul’un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey’in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt’ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey’in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul’a saldırmaya başlar.

Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt’ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul’u büyük bir kıskacın içine sokacaktır.

REYTİNG SONUÇLARINDA İLK SIRADA

150 gün sonra ekrana gelen Diriliş Ertuğrul dizisi ilk bölümüyle reytinglerde 1. sıraya yerleşti. Dizinin özeti ise 2. sırada yer aldı. Sen Anlat Karadeniz ise 3. sıraya yerleşti.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.