Diriliş Ertuğrul 124. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!

Diriliş Ertuğrul 124. bölümüyle çarşamba akşamı ekrana gelecek. Dizinin yayınlanan yeni bölüm fragmanında Osman Bey, pusuya düşürülürken imdadına Ertuğrul Bey yetişiyor. Öte yandan İlbilge Hatun, Dragos'tan Gündüz'ü bulmasını istiyor.

18 Kasım 2018, Pazar 11:44
A A
Diriliş Ertuğrul 124. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!

Diriliş Ertuğrul 124. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde zindana atılan Gündüz bir yolunu bulup kaçıyor. İlbilge Dragos'tan Gündüz'ü bulmasını istiyor. Umur Bey, Söğüt'ü Ertuğrul Bey ve obasından temizlemek isterken pusuya düşürülen Osman Bey'in imdadına Ertuğrul Bey yetişiyor bakalım baba-oğul bu cendereden nasıl kurtulacak?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 124. BÖLÜM İLK FRAGMAN

Ertuğrul Bey, Gündüz'ün İlbilge hakkındaki sözleri karşısında şaşkına dönüyor fakat Ertuğrul Bey, İlbilge'ye toz kondurmazken Gündüz'ü zindana attırıyor. Osman ve Savcı, yine ölümle burun buruna gelirken Ertuğrul Bey, onları kurtarma çabasında... Dragos ise kargaşa çıkarıp Kayı obasını dağıtmak istiyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Osman, Teokles ve kızlarını kurtarmak için vuruşmaya girmiş, vuruşurken İlbilge Hatun tarafından kurtarılarak yaralı bir halde obaya getirilmişti. Ertuğrul yaptırdığı tahkikatlardan sonra bu hadisenin arkasında Dragos isminde birinin olduğunu öğrenmiş ve onun derhal bulunmasını emretmişti. Ertuğrul, obaya gelen Moğol devriye birliğinden Hülagü Han’ın vergileri iki katına çıkardığını öğrenmiş, bu sırada küstahlık yapan komutanın elini kesmiş ve bütün meseleleri çözmek üzere Konya’ya doğru yola çıkmıştı…

Ertuğrul ve alpları, eli kesilen Moğol komutanının ağabeyi tarafından tuzağa düşürülmüş ve Ertuğrul, Aksakallılar tarafından kurtarılmıştı. Aksakallıların arasına katılan ve orada bir post sahibi olan Ertuğrul’a, kutlu bir vazife verilecektir. Ertuğrul, Türk devleti ve varlığı için hangi mühim vazifeyi üstlenecektir? Bu vazife uğrunda neler yapacak? Ve Bu yolda hangi zorluklarla karşılaşacaktır?

Kendini Çobanoğullarından olarak tanıtan ve obada herkes tarafından sevilip sayılan İlbilge’nin aslında vergi toplamakla ve Söğüt’te yurt tutmakla vazifelendirilen Umuroğulları Beyi Umur Bey’in kızı olduğu öğrenilmişti. İlbilge, babası Umur Bey ve alplarıyla obaya gelmiş, Umur Bey ise Ertuğrul’un otağına girmek istemiş fakat Gündüz tarafından boğazına hançer dayanmıştı. İlbilge bu durum karşısında nasıl bir karşılık verecek? Kayılar ve Umuroğulları arasındaki gerilim nereye varacak? Gündüz, boğazına hançer dayadığı Umur Bey’e ne yapacak?

Diğer yandan Söğüt’te kendini zangoç kimliğiyle gizleyen fakat bir Hristiyan örgütünün lideri olan Dragos ise Ertuğrul’a karşı gizli faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Adamı olan Teo’yu Ertuğrul’un obasına gönderip Teokles’i öldürmekle vazifelendirmiştir. 

Sıradaki haber yükleniyor...