Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı... Yeni bir düşman var!

Diriliş Ertuğrul 140. bölüm fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni bölümünde Dragos, Ertuğrul Bey'e karşı yeni bir düşmanı devreye sokuyor. Öte yandan Mergen ise ölümle burun buruna!

14 Mart 2019, Perşembe 09:41 Son Güncelleme:
A A
Diriliş Ertuğrul 140. yeni bölüm fragmanı... Yeni bir düşman var!

Dün akşam Diriliş Ertuğrul'un 139. bölümü yayınlandı. Dizinin hemen ardından yeni bölüm fragmanı da yayınlandı. 140. bölümde Ertuğrul Bey'in güçlendiğini fark eden Dragos, önlem almaya çalışıyor ve yeni bir ortakla onu alt etmenin planını yapıyor.

Alıncak ise Süleyman'dan sonra Mergen'i öldürmek amacında... Ertuğrul Bey ise onu kurtarmak için harekete geçiyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Alıncak’ın karşısına çıkan Ertuğrul Bey, Sultan Keykavus’u ona teslim edeceğini söyleyerek ağabeyi Gündoğdu’nun effedilmesini ve altınların izini sürmeyi bırakmasını istemişti. Olası bir başarısızlıkta Hülagü Han’ın gazabından korkan Komutan Alıncak, bu şartları kabul etmiş gibi gözükmüştü. Ertuğrul beyin işaret ettiği yerden Sultan Keykavus’u almaya giden Moğollar’ı bir sürpriz beklemekteydi...

Olayları dışarıdan izleyen Dragos, eski sultanı tanımış ve onu kaçırmak için moğol askerlerini öldürmüştü. Moğollar’a yardıma gelen Beybolat ve askerleri Dragos’un adamlarıyla uğraşırken Turgut, Bamsı ve Alpler Sultan Keykavus’u kaçırmış Beybolat’ın baş alpı Yınal’ı ve Komutan Alıncak’ın baş nökeri Subutay’ı öldürmüştü.

Tüm bu olaylar sırasında Ertuğrul Bey ve alpları Söğüt’e çıkarma yapmış ve uç beyliğinin merkezini geri almıştı. Ertuğrul Bey ve Dragos cephesinde bunlar yaşanırken gönülsüzce af beratı vermek zorunda kalan ve altınların peşini bırakacağına dair Ertuğrul Beye söz veren Alıncak, Beybolat’la başbaşa vererek başka bir plan yapmıştı. Af beratının Gündoğdu’ya ulaşmaması için bu beratı babasına götüren Süleyman’a tuzak kurulmuştu. Beybolat’ın adamları tarafından mağaraya götürülen Süleyman’ın durumu endişe vericiydi…

Acaba Süleyman konuşacak mı? Söğüt’ü ve uç beyliğini yitirmesinin yanında en yakın adamı Yınal’ı kaybeden Beybolat’ın yeni oyunu ne olacak? Ertuğrul ve Alıncak arasında kendilerine bir yol çizmeye çalışan Dragos ve adamları elde ettikleri sandıktan ne öğrenecek? Uç beyliğini kaybettikleri için çok üzülen Sırma ve İlbilge nasıl bir yol izleyecek?

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İşte ünlülerin dövmeleri ve anlamları