Diriliş Ertuğrul yeni sezon fragmanı sonunda yayınlandı! Ne zaman başlayacak?

Diriliş Ertuğrul'un aylardır heyecanla beklenen fragmanı sonunda yayınlandı. Dizinin takipçileri fragmanı dikkatle izlerken yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

21 Ekim 2018, Pazar 15:15 Son Güncelleme:
A A
Diriliş Ertuğrul yeni sezon fragmanı sonunda yayınlandı! Ne zaman başlayacak?

Haziran ayında sezon finali yapan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonun ilk fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Osman Bey, ölüm tehlikesiyle karşı karşıya... Onu kurtaran ise diziye yeni katılan Hande Soral... İlk tanıtımla heyecana kapılan takipçiler şimdi sabırsızlıkla dizinin başlamasını bekliyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Diriliş Ertuğrul'un yeni tanıtımının yayınlanmasıyla birlikte seyirciler tarihe odaklandı. Fakat, fragmanda "Çok yakında" ibaresi yer aldı. Dizinin başlangıç tarihinin 31 Ekim Çarşamba ekrana gelmesi bekleniyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

GÖÇ VAKTİ GELİYOR

Hayme Ana, Ertuğrul'un yiğitlerinin başarı ile döneceğini söyler. Söylediği gibi de olur. Bamsı Beyrek ile Turgut Alp iyi haberlerle döner. Gündüz de yanlarındadır ve Hayme Ana'nın kahramanlığından söz eder. Ertuğrul Bey göçün vakti geldiğini söyler ve Söğüt'e göç başlayacaktır. Hayme Ana, Gündüz'e Söğüt'ün hikayesini anlatır. Gündüz de babası gibi bir yiğit olacağını söyler.

İMPARATORUN OĞLU PRENS THEODOR ERTUĞRUL BEY'İN HUZURUNDA

Nikea'dan imparatorun oğlu elçi olarak gelir. Bamsı ve Turgut şaşırır ama Ertuğrul kendinden emindir. Türkler'in karşısında duramayacaklarını anladıklarını söyler. Bamsı ile Turgut imparatorun oğlunu karşılar. Prens Theodor kendini tanıtır ve Ertuğrul Bey'in huzuruna çıkar. Prens sulh anlaşması için gelmiştir. İstediği barışın kalıcı olmasıdır, yanında da bir sandık dolusu değerli eşyayı hediye olarak getirir. Ertuğrul, barışın bozulma sebebi olarak onları gösterir, prens teminat olarak kendini gösterir. Ertuğrul sulh teklifini geri çevirmeyeceklerini söyler. Ve anlaşma imzalanır. Ertuğrul, Bamsı, Artuk ve Turgut'un keyfi yerindedir. Prens dürüst bir çizgi çizmiştir ama yine de tedbiri elden bırakmayacaklardır.

NOYAN KAN KARDEŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENİYOR

Karacahisar'dan haber gelir. Noyan, Ertuğrul'un adamlarının tabakaneyi basıp herkesi öldürdüğünü öğrenir. Noyan'ın kan kardeşini de Ertuğrul ile Hayme Ana'nın öldürdüğünü duyar. Noyan ağıtlar yakarak, öfke ile Ertuğrul'un adını sayıklıyor.

Ertuğrul, Moğol tehdidinin bitmediğinin ve yeniden Anadolu'ya saldıracaklarının farkındadır.

HALİME HATUN'A VEDA

Göç vakti geliyor. Ertuğrul Halime'nin mezarına giderek vedalaşıyor. Gündüz de, Hayme Ana'da oradadır. Ertuğrul niyet Söğüt'e gittiklerinin de müjdesini verir. Gündüz'ün gözyaşları arasında dualar edilir. Sonra da Söğüt'e doğru yola koyulurlar.

Sıradaki haber yükleniyor...