Diş estetiği kişiye ne gibi avantajlar sağlar?

Çoğu insan dişçiyi ziyaret etmekten korkuyor. Bu korku yüzünden dişlerde ciddi problemler meydana gelebiliyor. Ancak artık diş estetiği sayesinde kusursuz dişlerle mükemmel bir gülümsemeye sahip olmak mümkün

27 Nisan 2017, Perşembe 12:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diş estetiğinin faydalarını Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer anlattı:

“Diş estetiği kişinin ağız ve diş yapısındaki fonksiyonel ve estetik sorunların bir arada ele alınarak tedavi edilmesidir. Toplumsal ve bireysel ilişkilerde ilk tanışma, karşılaşma ve ilk izlenim çok önemlidir. Doğal ve içten bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıç yapmanın yolunu açar.

Günümüz diş hekimliğinde estetik dişler ve doğal bir gülümseme için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır. Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklik ile hem psikolojinizi düzeltip özgüveniniz artırırken hem de kişisel ilişkileriniz ve sosyal statünüzde önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Işık saçan bir gülümseme yüzünüzle bütünleştiğinde kendinize olan güveniniz ve mutluluğunuz karşınızdakini de ister istemez etkileyecektir.

ESTETİK DİŞ UYGULAMALARININ AMACI NE?

ESTETİK DİŞ UYGULAMALARININ AMACI NE?

Estetik diş hekimliğinin alanı, geleneksel diş hekimliği uygulamalarından farklıdır. Geleneksel diş hekimliği prosedürleri, gıdalarımızı düzgün çiğnemek için mükemmel işleyen bir dizi diş elde etmemize yardımcı olur. Di

Diş hekimi, dişlerde boşluk olmaması ve dişlerin çürümesine engel olmak için gerekli tüm tedaviyi uygular ve tüm önlemleri alır. İyi bir ağız hijyeni sağlar. Ancak estetik diş hekimliği, odak noktasıçok daha farklıdır. Estetik diş hekimliğinde amaç dişlerin simetrik, düzgün, estetik ve ışıl ışıl görünmesini sağlamaktır. 

 İŞLEVSELLİK DE ÇOK ÖNEMLİ

İŞLEVSELLİK DE ÇOK ÖNEMLİ

Estetik diş hekimliği sadece diş sağlığı için genel bakım yapılmasını değil, aynı zamanda estetik açıdan dişlerin ve diş etlerinin nasıl görünmesi gerektiğiyle de ilgilenir. Diş estetiği yaptıran bir kişi hem dişlerinin genel sağlığından hem de görünümünün iyileştirilmesi konusunda diş hekiminden destek alır.

Dolayısıyla uygulanan prosedürler arasında yalnızca temizlik veya diş beyazlatma işlemi değil, aynı zamanda diş eti tedavisi, diş kaplaması, diş teli, dolgu ve implant gibi uygulamaları da içerebilir." 

DİŞ ESTETİĞİ NE ZAMAN YAPILMALI?

DİŞ ESTETİĞİ NE ZAMAN YAPILMALI?

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğer ön dişlerinizde form ve büyüklük açısından asimetri, ön dişleriniz arasında konuşmanızı da olumsuz etkileyen diastema yani boşluk varsa ve dişlerinizin renginden memnun değilseniz diş estetiği yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra eğer dişlerinizde çapraşıklıklar ve/veya düzensizlikler varsa diş teli uygulaması gerekebilir. Daha önceden yapılan kuron, köprü veya dolgu gibi işlemlerin görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa veya doğal görünmediğini düşünüyorsanız yine estetik diş hekimlerinden destek alabilirsiniz.

Fotoğraflarınızda ya da toplum içinde gülerken ağzınızı elinizle kapatma ihtiyacı duyuyorsanız sizin de estetik diş hekimliği hizmeti veren bir doktoru ziyaret etme zamanınız gelmiş demektir. Diş estetiği yaparken hastaların yaşı, cinsiyeti, dudak şekli, dişetleri, diş rengi, diş şekli, yüz şekli ve ten rengi gibi özellikler dikkate alınarak kişiye özel bir tedavi uygulanır."

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sinsi böbrek hastalığı belirtileri