Diş eti kanaması orucu bozar mı?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte diş eti problemi yaşayan kişiler oruçluyken diş eti kanaması orucu bozar mı sorusunun cevabına yanıt arıyor. Eğer siz de diş eti kanaması orucu bozar mı merak ediyorsanız "Diş eti kanaması orucu bozar mı" haberimize bir göz atın.

23 Nisan 2020, Perşembe 15:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ramazan ayında oruç tutacak kişilerin merak ettiği sorulardan bir tanesi de diş eti kanaması orucu bozar mı? Eğer siz de diş eti kanaması orucu bozar mı merak ediyorsanız "Diş eti kanaması orucu bozar mı" haberimize bir göz atın.

Diş eti kanaması orucu bozar mı?

Diş eti kanaması orucu bozar mı?

Diş kanaması orucu bozmaz. Ancak çıkan kan, karıştığı tükürüğe eşit veya daha fazla olursa yutulması halinde oruç bozulur ve kaza edilmesi gerekir. Daha az miktarda olan kan ise dikkate alınmaz Dişlerin arasından çıkan kan boğaza gidecek olsa, bakılır: Eğer az olur da içeriye geçmezse, orucu bozmaz. Çünkü âdet gereği bundan korunmak mümkün değildir. Çok olmakla beraber çoğunluğu tükürük teşkil ediyorsa, hüküm yine böyledir.Fakat çoğunluğu kan olur ve tadı duyulur bir halde veya kanla tükürük eşit bulunursa, yutulunca oruç bozulur. Çıkarılan / çekilen diş için de bu hâller geçerlidir.

Ayrıca, kanı çıkartacak şekilde dudakları, ağzı sıkmamak gerekir. Bundan kaçındığımız takdirde, kan tükürükten daha az olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karantina Ramazanı'nda ruhsal dinginlik için öneriler