Dışişleri Bakanlığı'ndan DAEŞ'lilerin tahliyesiyle ilgili açıklama

Dışişleri Bakanlığı terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan SDG'nin DEAŞ terör örgütü ile anlaşma yapmasıyla ilgili bir açıklama yaptı

14 Kasım 2017, Salı 23:40
A A
Dışişleri Bakanlığı'ndan DAEŞ'lilerin tahliyesiyle ilgili açıklama

'SON DERECE VAHİM'


Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin güdümündeki sözde “Suriye Demokratik Güçleri”nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir.

Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG’nin Suriye’deki amacı DEAŞ’e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldu bittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir.

'ESEF DUYULMUŞTUR'

Söz konusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle iş birliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur.

DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, söz konusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya “saygı duyulduğunun” görülmesinden de esef duyulmuştur.


Koalisyon Sözcüsü Dillon, YPG-DEAŞ anlaşmasını doğruladı
Sıradaki haber yükleniyor...