Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de gözaltında tutulanlar karşılıklı olarak serbest bırakıldı

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Suriye'de muhalif gruplar ve rejim tarafından gözaltında tutulan bazı kişiler karşılıklı ve eşzamanlı olarak serbest bırakıldı' denildi

24 Kasım 2018, Cumartesi 18:51 Son Güncelleme:
A A
Dışişleri Bakanlığı: Suriye'de gözaltında tutulanlar karşılıklı olarak serbest bırakıldı

Dışişleri'nden yapılan açıklama şöyle;

Astana süreci kapsamında Türkiye, Rusya Federasyonu ve İran’ın yanısıra Birleşmiş Milletler’in katılımıyla kurulan Zorla Alıkonan/Kaçırılan Kişilerin Serbest Bırakılması, Cenazelerin Takası ve Kayıp Şahısların Akıbetinin Tespitine İlişkin Çalışma Grubu bünyesinde hazırlanan bir pilot proje çerçevesinde, Suriye’de muhalif gruplar ve rejim tarafından gözaltında tutulan bazı kişiler, 24 Kasım 2018 tarihinde muhaliflerin kontrolündeki el Bab’ın güneyindeki Abu Zindeyn mıntıkasında karşılıklı ve eşzamanlı olarak serbest bırakılmıştır.  

Suriye’de çatışan taraflar arasında güven artırılması bağlamında önemli bir ilk adım teşkil eden bu uygulamanın yeni inisiyatiflerle sürdürülmesi hedeflenmektedir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.