Dışişleri Bakanlığı’ndan IKBY’ye tepki: Açıklama bekliyoruz!

Dışişleri Bakanlığı’ndan IKBY’ye tepki: Açıklama bekliyoruz!

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında Kuzey Irak’ta Papa’nın ziyareti sırasında bastırılan skandal hatıra pulları ilgili ‘bir an önce ve net bir şekilde yapılmasını bekliyoruz’ denildi.

10 Mart 2021, Çarşamba 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanlığı'nca, Katoliklerin ruhani lideri Papa Fransuva'nın Irak'ı ziyareti vesilesiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından bastırılması planlanan pula ilişkin, "IKBY makamlarından bu vahim hatanın derhal düzeltilmesine yönelik gerekli açıklamanın bir an önce ve net bir şekilde yapılmasını bekliyoruz" denildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Papa Fransuva'nın Irak’ı ziyareti vesilesiyle IKBY tarafından bastırılması öngörülen hatıra pulları arasında, Türkiye'de bazı illeri de içeren haritanın resmedildiği pulun da yer aldığının görüldüğü belirtildi. Açıklamada, "Bazı haddini bilmez IKBY yöneticileri bu ziyareti, Irak’ın komşu ülkelerinin toprak bütünlüklerine yönelik ham hayallerini açığa vurmak için kullanmaya yeltenmektedir. Bu tür sinsi emellerin ne şekilde hüsranla sonuçlandığı en iyi IKBY makamları tarafından hatırlanacaktır. IKBY makamlarından bu vahim hatanın derhal düzeltilmesine yönelik gerekli açıklamanın bir an önce ve net bir şekilde yapılmasını bekliyoruz" denildi.

Şaduman UNUTMAZ/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Salih Memişoğlu'nun öldüğü saldırıda yeni detaylar ortaya çıktı