'Dişlerini sökeceğim onun'

'Dişlerini sökeceğim onun'

CHP lideri, Kazlıçeşme'deki İstanbul mitinginde 1 milyon kişiye seslendi

04 Haziran 2011, Cumartesi 18:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

CHP Genel Başkanı Zeytinburnu Kazlıçeşme'deki İstanbul mitinginde, yaklaşık 1 milyon kişiye seslendi. Sözlerine "Merhaba Türkiye… Size ‘Ağrı’dan, Artvin’den, Hopa’dan selam getirdim… Mitingi düzenleyenlere teşekkür ederim, bütün engellemelere rağmen bu mitingi düzenlediler." diyerek başladı.

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

KEMAL’İN SAKİNLİĞİ RECEP’İN ÖFKESİNİ YENECEK

Kemal’in sakinliği, Recep’in öfkesini yenecek. Ne söylerse söylesin benim yüreğimde insan sevgisi var. Ne yaparsa yapsın projelerimizi anlatacağız.

Bizim yapmaya çalıştığımız her çabanın içinde emek var. Sabahın 7’sinden gecenin geç saatlerine kadar çalıştık, ürettik, emek harcadık, ondan sonra sizin karşınıza çıktık.

DİŞLERİNİ SÖKECEĞİM

Bugün Adana’da konuşmuş, sözde ben İsrail’i destekliyormuşum. Allah aşkına Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı bu değil miydi? ABD’de büyük Yahudi ödülünü alan bu değil miydi? Şimdi nasıl kaplan kesiliyor. Dişlerini sökeceğim onun hiç merak etmeyin.
Bu değil miydi, Irak’ta binlerce Müslüman kadına tecavüz edilirken Amerikan askerlerine başarı dileyen.

MASKESİNİ İNDİRECEĞİM

Recep Tayip Erdoğan’ın maskesini indireceğim. Sözde vatansevermiş. Hadi canım sende.

Mavi Marmara’yı gönderirken neden izin vermedin milletvekillerinin o gemiye binmesine. Çünkü senin vekilinin canı tatlı. Bize bir şey söyleyemez çünkü bizim geçmişimiz temiz.

Bizim temel bir amacımız var. Dünyanın en güzel ülkesinde dostça ve kardeşçe yaşamak istiyoruz. Barışı sağlayacak adres CHP’dir. CHP halkın partisidir.

SİZE SÖZÜM VAR

Size sözüm var bu ülkede huzur içinde yaşamanın yollarını biliyoruz. Türkiye’nin en iyi kadrolarını CHP’nin çatısı altına aldım. Akşam her evde tencerenin kaynadığı bir Türkiye’yi ayağa kaldıracağım.

POLİSİN AİLESİNİ DE ARADIM

Hopa’yı biliyorsunuz. Hopa’yı anlatacağım. Hopa’da olaylar oldu, gazeteciler bana sordu. Ben de ‘’Her siyasal partinin özgürce propaganda yapmasına izin vermek lazım’’ dedim. Hopa’yı savaş alanına döndüren Erdoğan’ın öfkesidir. O kadar öfkeli ki ölen emekli öğretmen için bile adını bilmek istemediğini söyledi. Ölen insanın arkasından söz söylenir mi, sitem edilir mi? İmam bile cemaate ‘nasıl bilirdiniz’ diye sorar. Cemaat ‘iyi bilirdik’ dedi. Olayı duyunca emekli öğretmenin ailesini de otobüsten düşen polisin ailesini de aradım. Yüreğimizdeki insan sevgisine bakın, bir de onların yüreğine bakın.

12 milyon 715 milyon partilimiz var. Onları özgür kılacağız.

Aile sigortasını getireceğiz. Hiçbir ailede çocuklar yatağa aç girmeyecek.

RECEP BEY BANA YETİŞEMEZSİN

Bugün Recep Bey ilginç bir şey daha söylemiş. Demiş ki ‘İntibak yasasını çıkaracağım.’ Ben söylüyorum ya beni takip edecek. Recep Bey sen bana yetişemezsin.

Deseniz ki ‘intibak’ ne? Der ki ‘istibdat’. Çünkü o baskıdan anlar. Recep Bey emeklinin halinden anlar mı?

15 MİLYARLA GEÇİNEMİYOR, BAŞBAKANKEN ŞİRKET KURDU

2004’te Recep Bey bir gazeteciye ‘Aldığım emekli aylığı ile geçinemiyorum. O yüzden şirket kurdum.’ Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir Başbakan başbakanlığı sırasında şirket kurdu. 15 milyarla geçinemiyor. Recep Bey taksi, dolmuş, eğitim, uçak, mutfak parası verir mi?

Peki o emekli 400-500 lira ile nasıl geçinecek?

Recep Bey sen beni daha çok takip edeceksin. Sana doğru yolu göstereceğim, bu ülke nasıl yönetilir göstereceğim

Emekliye sözüm var. Milli gelir artışından pay verilmesin diye Recep Bey bir yasa çıkardı. Haberiniz var mı? Recep Bey’e göre emekli ikinci sınıf vatandaş. Ben ne zaman Meclis’te çıkıp ‘Emeklinin durumu kötü’ desem hemen çıkıp milletten kopmuş diyorlar.

2 milyon taşeron işçisi var. Taşeronluk çağdaş köleliktir. Halkın iktidarında size sözümüz var. Taşeronluğu bitireceğiz.

KİTAP MI YAZDIN HAPSE…

Yan mı baktın hapse, kitap mı yazdın hapse… Buna izin verecek miyiz?

Bizim ülke yönetimindeki hedefimiz 1923 ruhunu yakalamaktır. Hedefimiz ‘torba torba kömür, sömür Tayip sömür’ diyorsunuz, işte onu yok etmektir.

İSTANBUL’UN RANT SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ

İstanbul 15-20 yıldır aynı zihniyet tarafından yönetiliyor. İstanbul’un deprem ve trafik sorunu çözüldü mü? Ama İstanbul’un rant sorunu çözülmüş görülüyor. İstanbulluya rantı halkça bölüştüreceğiz.

ASKERLİK KISALACAK

Gençler bizim umudumuz. Gençler iyi okumuşsa o ülkenin geleceği parlaktır. Gençlere sözüm var. Askerliği önce 9 aya sonra da 6 aya indireceğiz.

Gençlerin yurt, askerlik sorununu çözeceğim. Gençleri 18 yaşında gelince asıyoruz ama üniversite yönetiminde söz hakkı vermiyoruz. Gençler üniversite yönetiminde söz sahibi olacak.

YURTDIŞINDAKİ GAZETELERE DE KIZIYOR

Biz özgür medya istiyoruz. Medya Türkiye’de özgür mü? Recep Bey bırakın Türkiye’deki medyayı yurtdışındaki gazetecilere de ateş püskürüyor. Economist demiş ki ‘CHP’ye oy verin.’ Buna da kızıyor.

Recep Bey meraklanma CHP’nin oyları yükselişte, senin oyların da düşüşte.

Türkiye’ye demokrasi, özgürlük, barış, her eve ekmeği getireceğiz

YAPAMAZSAM İLK 4 AYDA BIRAKIRIM

ASKUR’u (Aile Sigortası Kurumu) kurmazsam, çiftçinin faiz ve elektrik borcunu silmezsem, gençler için bedelli askerlik de gelecek. Durumu iyi olandan para alınacak, durumu ii olmayandan para alınmayacak. Emekliye ilk dört ayda milli gelir artışından pay vermezsem ilk 4 ayda siyaseti de genel başkanlığı da bırakacağım. Benim sözüm sizin Kemal’inizin sözüdür.

Bu sözlerden önce CHP’yi 6 ay çalıştırdım, santim santim çalıştık. Verdiğimiz sözleri de yapacağız.

1 MİLYON HEDEFİ GERÇEKLEŞTİ

‘Hedef Kazlıçeşme’de 1 milyon kişi’ demiştiniz ve 1 milyon kişi hedefi gerçekleşti. Emek verenlere gelenlere, dinleyenlere şükranlarımı sunuyorum.

UÇAK PARASINI VERMEYE DE RAZIYIM

Bir pankart diyor ki ‘’Taksi paran bizden çık Kemal’in karşısına’… Ben uçak parası vermeye de razıyım gelsin bakalım karşıma.

Konuları bilmeyebilir eyvallah. Recep Bey istiyorsan bütün Bakanlar Kurulu’nu al gel, ben tek başıma çıkacağım.

Bir ülkenin lideri ana muhalefet partisi ile TV’de tartışmaya gelmiyorsa bu kişiye korkak denir. Korkak insanın ülkeyi yönetmesi beklenir mi? Gelse ben ne diyeceğimi çok iyi biliyorum.

İstediği kadar konuşsun. Benim yüreğim var, ahdım var, güzel Türkiye’yi yaratacağım

BEN ÖYLE JUDO KURSUNA GİTMEDİM

Eğer cesaretten bahsediyorsa cesur olsun. Gelirsin otururuz, ben öyle judo, ya da karate kursuna girmedim. Gelirsin iki medeni insan gibi tartışırız

Gelmesi için 3 tane şart olması lazım. Geçmişinin temiz olması, kul hakkı yememesi ve mangal gibi yürek lazım.

HÜRRİYET

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye'den İdlib açıklaması: Tehdit teşkil eden tüm hedefler vurulacak