Diyarbakır'da asayiş uygulaması

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 600 polisin katılımıyla hava destekli asayiş uygulaması yapıldı.

18 Nisan 2018, Çarşamba 23:20
A A
ARAÇLAR TEK TEK ARANDI

ARAÇLAR TEK TEK ARANDI

Uygulama kapsamında umuma açık ve kapalı yerlerde şahıslara GBT sorgusu yapılırken araçlar da tek tek arandı.  

600 EKİP KATILDI

600 EKİP KATILDI

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde geniş kapsamlı asayiş uygulaması yapıldı. Şeyh Şamil Mahallesi’nde yapılan hava destekli uygulamaya 34 ekip şeklinde 600 polis katıldı. 

İŞ YERLERİ DENETLENDİ

İŞ YERLERİ DENETLENDİ

Uygulama kapsamında önceden belirlenen güzergahlarda iş yerleri ve umuma açık yerler denetlendi. Şüpheli görülen şahısların GBT sorgusu yapıldı. Oluşturulan noktalarda araçlar durdurularak arandı.

  İKİSİ ARANAN 4 KİŞİ YAKALANDI

İKİSİ ARANAN 4 KİŞİ YAKALANDI

Toplamda 598 şahıs sorgulanırken, 21 adet umuma açık işyeri denetimi yapıldı. Yapılan sorgularda 11 şahıs hakkında adli-idari işlem yapıldı. ‘Alkol ve uyuşturucu madde etkisinde araç kullanma ve silahla yağma’ suçlarından aranan bir şahıs ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanan bir şahıs ise yakalandı. 

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

Yapılan aramalarda 1 adet tabanca ve tabancaya ait 8 adet fişek, 1 adet şarjör, 1 şahıstan 0.25 gram extacy maddesi, 1 şahıstan da 0.20 gram kristal uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Huzur ve güvenin sürekliliği için uygulamaların devam edeceği belirtildi. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.