Diyarbakır Havalimanı uçuşlara kapatıldı

Diyarbakır Havalimanı uçuşlara kapatıldı

Diyarbakır Havalimanı, pist aydınlatma sisteminde yaşanan arıza nedeniyle tüm uçuşlara kapatıldı. Diyarbakır'a gelen uçaklar, Elazığ Havalimanı'na yönlendirildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, havalimanının yarın (perşembe) saat 09.00’a kadar kapalı olacağı duyurdu

16 Ağustos 2017, Çarşamba 21:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Diyarbakır Havalimanı'nda bugün akşam saatlerinde pist aydınlatma sisteminde arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle havalimanı, uçuşlara kapatıldı. Antalya- Diyarbakır ve İstanbul- Diyarbakır seferini yapan 2 yolcu uçağı, yaşanan arıza nedeniyle Elazığ Havalimanı'na yönlendirildi.

UÇUŞLAR KARŞILIKLI İPTAL EDİLDİ


İstanbul-Diyarbakır ve Ankara-Diyarbakır seferleri de karşılıklı olarak iptal edildi.  Arızanın giderilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Akşam havalimanındaki pist aydınlatma sistemindeki arıza nedeniyle 14 uçak seferi iptal edildi.

DHMİ’DEN DİYARBAKIR HAVALİMANI AÇIKLAMASI


Diyarbakır Havalimanı'nda bu akşam yapılması gereken uçuşlar pist aydınlanma sistemindeki arıza nedeniyle iptal edildi. Diyarbakır’a gelen uçaklar, Elazığ Havalimanı’na yönlendirildi.

Konuyla ilgili olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Diyarbakır Havalimanı ana pistinin, pist kenar - pist eşik ve pist sonu ışıklarında elektrik kablo arızası meydana gelmiştir.  Elektrik arızasını giderme çalışmaları kapsamında havalimanının ana pisti bugün saat 20.30 ile yarın sabah saat 09.00 arasında kullanılamayacaktır.  Bu süre zarfında havalimanında planlanan 14 sefer iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

DHA-AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalya'da dehşet anları! Gelenleri görünce başına silah dayadı