Diyarbakır'da PKK 1 kişiyi öldürdü

Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen silahlı PKK'lılar durdurmak istedikleri bir aracın kaçması üzerine ateş açtı. Saldırıda araçta bulunan Abdullah Biroğul yaşamını yitirdi. Öldürülen Biroloğul'un Kulp'ta Toplum Sağlık Merkezi'nden sorumlu doktor olduğu öğrenildi

31 Ağustos 2015, Pazartesi 23:42
A A
Diyarbakır'da PKK 1 kişiyi öldürdü

Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçesi arasındaki karayolunu Yapraklı Köyü yakınlarında yolu kesen silahlı bir grup PKK'lı, durdukları araçtakilere kimlik kontrolü ile örgüt propagandası yaptı.

Bu sırada Kulp'tan Diyarbakır yönüne gelen ve Manisa plakalı bir otomobili kullanan Abdullah Birol, PKK'lıların yol kestiğini görüncü geri dönüp aracıyla birlikte kaçmaya çalıştı.

Aracın geri döndüğünü gören PKK'lılar uzun namlulu silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu kurşunların isabet etiği Abdullah Biroğul  olay yerinde hayatını kaybetti.

Birol'un cesedini almak için olay yerine hareket eden 112 acil servis ekipleri, güvenlik gerekçesiyle bölgeye giremedi.

Doktor çıktı

PKK'lının, kaçmaya çalışırken uzun namlulu silahlarla ateş açarak öldürdüğü Abdullah Biroğul'un doktor olduğu belirlendi.

Öldürülen Biroğul'un Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi'nden sorumlu doktor olduğu anlaşıldı.

Saldırıdan saatler sonra olay yerine gidebilen Lice İlçesi 112 Acil Servis ekipleri, araçta PKK'lıların öldürdüğü Abdullah Biroğul'un doktor olduğunu öğrenince büyük üzün yaşadı. Birol'un cenazesi olay yerinden alınarak Lice'ye götürüldü.

Sıradaki haber yükleniyor...