Diyarbakır'da UFO açılımı

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği'nin Diyarbakır'da açtığı uzay sergisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

23 Kasım 2009, Pazartesi 14:31
A A

 Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği Diyarbakır'da dünyadaki uzay bulgu ve bilgileirnin yer aldığı meket uzaylılar ile ufoların yer aldığı bir sergi açtı. Her yaştan vatandaşın merakla görmeye geldiği sergide yeralan maket uzaylılar özellikle çocukarın ilgisini çekti. Büyüklerin de maketlerle hatıra fotoğrafları çektirdiği görüldü.

Sergide yeralan bilgilerin doğru olup olmadığını zaman zaman kendi aralarında tartışan ziyaretçilerin bazıları maket uzaylıların gerçek olup olmadığını sordu. 15 gün ziyarete açık olan sergide bazı öğrencilerin maket uzaylılara Fatiha okuması ilginç görüntülere neden oldu.

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği Proje Koordinatörü Kaan Cankardeş, Diyarbakırlıların sergiye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Bölgede ilk kez uzay bilimleri sergisi açtıklarını belirten Cankardeş, "Kent halkının yoğun ilgisi bizi oldukça mutlu etti.

Bölgede ilk kez açılan sergimizin devamını mutlaka yapacağız. En çok hoşumuza giden ise gelen vatandaşların büyük bir bölümü samimi bir şekilde maketlerimizle hatıra fotoğrafı çektiriyor" dedi.

Canan ALTINTAŞ-Serdar SUNAR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.